Reklama

Kościół

Kielce/Święty Krzyż: wyruszy Nocna Droga Krzyżowa – każdy jest zaproszony

AdobeStock

37-kilometrowa Nocna Droga Krzyżowa na Święty Krzyż to bodaj najbardziej wymagające kondycyjnie nabożeństwo pokutne, spośród organizowanych w diecezji kieleckiej, które w tym roku odbędzie się 10 -11 marca. Organizatorzy już przyjmują zapisy.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- To jest oczywiście wysiłek, ale doświadczenie kilku lat uczy, że po odpowiednim przygotowaniu możliwy dla każdego – przekonuje w rozmowie z KAI Julia Dybko, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Kieleckiej. – I naprawdę warto podjąć ten trud, w imię wyższego dobra. Jest to ten świetny czas - Wielki Post, a więc udział pomoże nam naprawę dobrze przygotować się do świąt Zmartwychwstania – dodaje Julia Dybko.

Wydarzenie jest organizowane po raz ósmy, w tym roku pod hasłem „Współpracownicy prawdy”. Rozpocznie się ono Mszą św. w kościele NMP Matki Kościoła (Kielce-Dąbrowa). Eucharystii będzie przewodniczył i pobłogosławi pielgrzymów na trudy trasy, bp Jan Piotrowski.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Przemarsz nie należy do łatwych, odbywa się nocą w górzystym terenie, z podejściami i różnicą poziomów wysokości, w ciszy, w większości szlakiem czerwonym. Trwa całą noc. Przybycie do sanktuarium na Świętym Krzyżu planowane jest na godzinę 8:00, 11 marca (sobota)

- Nocny przemarsz to wyzwanie do przezwyciężenia własnych słabości, to coś dla ludzi, którzy chcą pogłębić swoją relację z Bogiem. Trasa jest trudna, ale po wcześniejszym zadbaniu o kondycję możliwa do pokonania. Naprawdę warto podjąć to wyzwanie! - zachęcają organizatorzy, czyli Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Kieleckiej.

Zwykle nocnej modlitwie uczestniczy 300 – 400 osób. Na liście pątników, która już się tworzy pojawiają się te same nazwiska, co oznacza, że Nocna Droga Krzyżowa ma swoich stałych piechurów od początku, ale są też zupełnie nowe osoby. – Kto pójdzie raz, przeważnie wraca – przekonuje Julia Dybko.

Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w wydarzeniu, tylko i wyłącznie mając przy sobie podpisaną zgodę rodzica czy opiekuna na udział. Od uczestników pobierana jest opłata w wysokości 20 zł przeznaczona na zapewnienie autokaru na drogę powrotną, zabezpieczenie medyczne, ubezpieczenie uczestników i pakiet uczestnika, w skład którego wchodzą m.in. mapka trasy i tekst rozważań, opłata nie obejmuje wejścia na teren Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Bilet do Parku należy zakupić poprzez stronę internetową: https://www.swietokrzyskipn.org.pl/kup-bilet/

Reklama

Osoby zapisujące się przez formularz zgłoszeniowy zobowiązane są do uiszczenia opłaty przelewem do 8 marca 2023 r., a osoby zapisujące się w dniu wyjścia płacą przy zapisie po Mszy świętej. Więcej szczegółowych informacji znajduje się w Regulaminie NDK, z którym każdy zainteresowany powinien się szczegółowo się zapoznać.

dziar / Kielce

Podziel się:

Oceń:

+2 0
2023-02-17 15:56

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Będą modlić się nocą na różańcu przez dwadzieścia kilometrów

Karol Porwich/Niedziela

Ulicami Warszawy przejdzie dziś po raz czwarty Nocna Droga Różańcowa. Pątniczy szlak rozpocznie się Mszą Św. o g. 22.00 w parafii Matki Bożej z Lourdes przy ul. Wileńskiej.

Więcej ...

Jasna Góra: „Perły od królów, złoto od rycerzy” - królewskie atrybuty Patronki Polski

2024-05-02 09:59

Karol Porwich/Niedziela

„Perły od królów, złoto od rycerzy”, tysiące brylantów i innych kamieni szlachetnych, a nawet meteoryty znalezione w różnych częściach świata czy ślubne obrączki, w tym ta wyrzucona z transportu do Auschwitz, to od wieków darami wyrażany hołd, Tej, która w naszej Ojczyźnie sławiona jest jako Królowa Polski i Polaków. Już w XV w. Jan Długosz nazwał Matkę Chrystusa czczoną w jasnogórskim obrazie cudami słynącym „najdostojniejszą Królową świata i naszą”. Wizerunek Jasnogórskiej Bogurodzicy od początku powstania częstochowskiego klasztoru uznany za niezwykły, otoczony został powszechnym kultem przez wiernych, ale i przez polskich królów. Wyrazem tego były także korony i niezwykłe szaty nakładane na obraz.

Więcej ...

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski - plan obchodów na Jasnej Górze

2024-05-03 09:01

Karol Porwich/Niedziela

Dziś na Jasnej Górze, 3-go maja, uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Suma odpustowa odprawiona zostanie na Szczycie o godz. 11.00, poprzedzi ją program słowno-muzyczny: „W oczekiwaniu na beatyfikację sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej” o godz. 10.00. W czasie Sumy ponowiony zostanie Milenijny Akt Oddania Polski w Macierzyńską Niewolę Maryi, Matce Kościoła za Wolność Kościoła Chrystusowego. O godz. 19.00 Mszę św. odprawi metropolita częstochowski, abp Wacław Depo. Uroczystości zakończy Apel Jasnogórski.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone...

Kościół

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone...

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski...

Jasna Góra

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski...

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Kościół

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...