Reklama

Kościół

Kraków: rejsy do Jordanii - miejsca chrztu Jezusa - cieszą się wielką popularnością

To, co możemy dziś
podziwiać, stanowi
zaledwie niewielką
część tego, co jeszcze
skrywa ziemia

Wojciech Dudkiewicz/Niedziela

To, co możemy dziś podziwiać, stanowi zaledwie niewielką część tego, co jeszcze skrywa ziemia

Z podkrakowskich Balic w niecałe 4 godziny można dotrzeć bezpośrednim rejsem jednej z tanich linii lotniczych do Jordanii i zobaczyć miejsce, w którym święty Jan ochrzcił Pana Jezusa. Jordania kusi też innymi atrakcjami turystycznymi. - Wypełnienie samolotu na tym kierunku związanym z kultem religijnym jest niemal stuprocentowe - mówi KAI Natalia Vince, rzecznik prasowa Kraków Airport.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Bernadeta Antolak-Gil z nowotarskiego Biura Podróży "Blue Travel" podkreśla, że bardzo dużo osób, wybiera się do Jordanii na własną ręką. Natomiast wprowadzenie rejsów tanich linii lotniczych z naszego kraju, w tym z Krakowa ułatwia wyjazd na Bliski Wschód. Jednak musimy pamiętać, że na miejscu czeka nas wiele wyzwań logistycznych. - Turystyka w Jordanii dopiero się kształtuje i musi upłynąć jeszcze wiele czasu, by osiągnęła poziom europejski. Ale wszystko jest na dobrej drodze - ocenia Antolak-Gil.

Obecnie z Polski tanie linie lotnicze Ryanair wykonują bezpośrednie rejsy z lotnisk w podkrakowskich Balicach, z Warszawy-Modlina i Poznania. Odbywają się one dwa razy w tygodniu. Przelot zajmuje nieco ponad 3,5 godz. Do Jordanii lata także bezpośrednio z Warszawy węgierska tania linia lotnicza - Wizzair, tyle że nie do stolicy Jordanii - Ammanu, ale do miasta nad Morzem Czerwonym - Akaby.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Kraków Airport ma w swojej ofercie wiele kierunków o charakterze religijnym, m.in. do maryjnych sanktuariów w Lourdes czy do Tel Awiwu. Z destynacji na Bliski Wschód mamy także właśnie Jordanię, dokąd samoloty wylatują dwa razy w tygodniu. Pasażerowie niemal w stu procentach wypełniają pokład - mówi KAI Natalia Vince, rzecznik prasowa Kraków Airport.

Turystów w Jordanii nie jest jeszcze tak wielu jak w Ziemi Świętej. Bardzo dobrze to widać w miejscu szczególnym, czyli nad brzegiem rzeki Jordan, gdzie św. Jan ochrzcił Pana Jezusa. To właśnie tam przebiega granica między Izraelem a Jordanią. - Wciąż po stronie jordańskiej jest mniej turystów niż po stronie państwa żydowskiego. Sprzyja to niewątpliwie, zwłaszcza dla chrześcijan, modlitwie i kontemplacji - zaznacza Joanna Oleśniewicz z Grupy Aviareps, która współpracuje z organizacjami turystycznymi w Jordanii.

Będąc w Jordanii nie sposób pominąć Petry. Jest to miejsce położone w południowo-zachodniej części kraju. Jego nazwa z języka greckiego oznacza skałę, bo rzeczywiście miasto zostało wykute w skale. -

Reklama

Zapewne niesamowitym przeżyciem będzie również spędzenie nocy na pustyni Wadi Rum w namiotach Beduinów. Krajobraz Wadi Rum przypomina nieco Marsa. Nieprzypadkowo właśnie tam kręcono sceny do wielu hollywoodzkich produkcji - mówi Joanna Oleśniewicz.

Jordania to też miejsce, gdzie można podziwiać Morze Martwe i zażywać błotnych kąpieli.

Podziel się:

Oceń:

2023-01-08 14:55

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Patriarcha Ziemi Świętej do Polaków: potrzebujemy Waszej obecności!

Biuro Prasowe PKWP Polska

W rozmowie z Pomocą Kościołowi w Potrzebie kard. Pierbattista Pizzaballa, łaciński patriarcha Ziemi Świętej, zaprosił wiernych z Polski, by nie bali się pielgrzymować do Jerozolimy. „Potrzebujemy znowu usłyszeć polskie pieśni na Via Dolorosa” – powiedział. Rozmawiał z nim ks. prof. Waldemar Cisło.

Więcej ...

#PodcastUmajony (odcinek 20.): Odkurzyłeś już?

2024-05-19 19:30

materiał prasowy

Po co mi Pismo Święte? Czy da się nim modlić? Czego w kontakcie z Biblią uczy nas Maryja? Zapraszamy na dwudziesty odcinek „Podcastu umajonego”, w którym ks. Tomasz Podlewski opowiada o maryjnym zachowywaniu i rozważaniu Słowa w sercu.

Więcej ...

Śp. ks. Tadeusz Kasperek - proboszcz, jakich mało

2024-05-20 22:29

Katarzyna Dybeł

Serce i czas miał dla wszystkich, ale w centrum jego duszpasterskiej troski były dzieci i osoby chore, starsze, zmagające się z cierpieniem i niezrozumieniem - wspomina Katarzyna Dybeł.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Oświadczenie rzecznika KEP ws. opublikowanego przez...

Kościół

Oświadczenie rzecznika KEP ws. opublikowanego przez...

Franciszek wyjaśnia: zezwoliłem na błogosławieństwo...

Kościół

Franciszek wyjaśnia: zezwoliłem na błogosławieństwo...

Proszę Cię, Panie, o łaskę bycia zawsze świadomym ceny...

Wiara

Proszę Cię, Panie, o łaskę bycia zawsze świadomym ceny...

Maryja Matką Kościoła

Maryja Matką Kościoła

Nowenna do Ducha Świętego

Wiara

Nowenna do Ducha Świętego

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Hiobowe wieści dla katechetów

Wiadomości

Hiobowe wieści dla katechetów

Moc Ducha w Kościele

Wiara

Moc Ducha w Kościele

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu...

Kościół

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu...