Reklama

Polska

A ja? A ty? A ksiądz? Mocne pytania na Festiwalu Życia

Grzegorz Szpak

W przedostatni dzień wydarzenia na scenie w Kokotku wystąpili Kamil Bednarek i TAU. A jak na festiwalu mają się studenci?

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Sobota była ostatnim pełnym dniem Festiwalu Życia i zaczęła się inaczej, niż było to w planach. Poranną konferencję miała poprowadzić Monika Hoffman-Piszora, autorka instabloga @dzieciaki_cudaki, lecz ze względu na aktywnie zbliżający się termin porodu nie była w stanie dotrzeć na Śląsk. Zastąpiły ją Weronika – @zbogiemsprawa i Agata – @prawiemoraly, które poprowadziły panel dyskusyjny z udziałem trzech małżeństw, aby zachęcić młodych do zakładania rodzin opartych na mocnym fundamencie wiary.

Bp Andrzej Przybylski: Maryja poszła na całego za Duchem Świętym

Mszy świętej w południe przewodniczył bp Andrzej Przybylski z archidiecezji częstochowskiej. Homilię poświęcił osobie Maryi, której wystarczyło proste słowo anioła – „Duch Święty zstąpi na Ciebie” – by zaufać Bogu w sposób totalny.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Bp Andrzej Przybylski

Grzegorz Szpak

Bp Andrzej Przybylski

– Tajemnica Maryi to tajemnica tego, że Ona poszła na całego za Duchem Świętym. Podczas tego festiwalu, patrząc na Maryję, stawiacie pytanie w swoją stronę: a ja? I kiedy dzisiaj przypominamy sobie, że Ona cała rzuciła się w wir Ducha Świętego, to ja wam stawiam pytanie: a ty? Stawiam sobie pytanie: a ja? Stawiam obecnym tu osobom konsekrowanym to pytanie: a ksiądz, a ojciec, a brat, a siostra zakonna? A wy za jakim duchem idziecie? Bo sprawcą wszystkiego we wszystkim jest Duch Święty – przekonywał biskup. – Każda i każdy z was ma Ducha Świętego. Jesteście pełni Ducha Świętego – mówił do młodych.

Później przez cały wieczór festiwalowicze bawili się nie na jednym, lecz na aż dwóch koncertach. Na scenie najpierw zaśpiewał Kamil Bednarek, a po nim rapował TAU, który występ przeplatał świadectwem swojego życia.

Studenci też są na festiwalu!

W relacjach na zdjęciach i filmach z festiwalu widać bardzo wiele młodych osób, ale do Kokotka przyjechało też ponad 100 studentów z różnych miejsc Polski. Około 50 z nich przeżywa festiwal w grupie studenci+, która została stworzona specjalnie dla nich. To wcale nie jest alternatywna impreza, tylko przestrzeń spotkania bardziej nakierowana na nieco starszych uczestników. Główne punkty programu przeżywają oni wraz ze wszystkimi uczestnikami festiwalu, a poza tym mają własną strefę na polu namiotowym, jedzą razem posiłki, spędzają czas na rozmowach na sali gimnastycznej i wieczorami relaksują się w strefie chilloutu nad stawem.

Reklama

Jedną z osób w grupie jest Magda z Kędzierzyna-Koźla, studentka pierwszego roku ekonomii. – Bardzo cieszę się, że w tym roku stworzyła się taka grupa studencka, że dba się tu nie tylko o młodszych uczestników. Dzięki temu możemy przeżyć ten festiwal z lepiej dopasowanymi, spersonalizowanymi treściami, zdobyć nowe doświadczenia i poznać ludzi w naszym wieku, którzy mają podobne problemy. To dobra okazja, żeby przemyśleć pewne sprawy w swoim życiu i podjąć decyzje, które na nas czekają – stwierdza Magda.

Z kolei jej siostra Zuzia nie jest jeszcze studentką, ale również dołączyła do grupy. – To nasz drugi festiwal, byłyśmy też rok temu. W grupie studentów ważna jest wspólnota i pokazywanie, że jesteśmy razem w każdym aspekcie – od jedzenia śniadań, przez granie piosenek, aż po adorację i uwielbienie. W każdym punkcie tego festiwalu czujemy jedność – dopowiada.

W niedzielę zakończenie festiwalu

Niedziela to ostatni dzień Festiwal Życia w Kokotku. Rano będzie czas na świadectwa uczestników, a całe wydarzenie zakończy uroczysta Msza święta, którą o 11:00 będzie celebrował abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Na Mszę św. nie obowiązują wejściówki – wstęp wolny.

Podziel się:

Oceń:

+4 0
2022-07-10 09:06

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Urodziny parafii

Beata Pieczykura/Niedziela

2,5 tys. lat temu na rakowskim wzgórzu była osada łużycka. Co dziś znajduje się w tym miejscu i jaką ma historię i znaczenie?

Więcej ...

Bolesna Królowa Polski. 174. rocznica objawień Matki Bożej Licheńskiej

2024-04-30 20:50

Sanktuarium M.B. w Licheniu

Mijały niespokojne lata. Nadszedł rok 1850. W pobliżu obrazu zawieszonego na sośnie zwykł wypasać powierzone sobie stado pasterz Mikołaj Sikatka. Temu właśnie człowiekowi objawiła się trzykrotnie Matka Boża ze znanego mu grąblińskiego wizerunku.

Więcej ...

W intencji Ojczyzny

2024-05-02 09:41

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

Ponad 120 mężczyzn pielgrzymowało z janowa Lubelskiego do Kocudzy w IV Pielgrzymce Mężczyzn do św. Józefa. Główną intencję była modlitwa za Ojczyznę.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

#PodcastUmajony (odcinek 2.): No to trudno

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 2.): No to trudno

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Matka Boża Dobrej Rady

Wiara

Matka Boża Dobrej Rady

Znamy datę prawnego objęcia urzędu biskupa...

Niedziela Sosnowiecka

Znamy datę prawnego objęcia urzędu biskupa...

Rozważania na niedzielę: gasnący antychryst

Wiara

Rozważania na niedzielę: gasnący antychryst