Spotkanie ze Zmartwychwstałym budziło w ludzkich sercach radość i pokój. Wszelkie zło, niewiara, krzywdy okazywały się niczym w porównaniu z potęgą dobra, które przyniosło Dzieło Odkupienia. Ciało Chrystusa było odmienione, ale piękne było również to, w jaki sposób odmieniały się wówczas serca uczniów. Choć świat dla wielu ciągle pozostawał taki sam, to jednak rodzący się Kościół szedł do niego odmieniony, bo przepełniony miłością, która „wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma”. Ta miłość otwierała wówczas wiele grobów ludzkich serc i pragnie to czynić także dziś, w świecie naznaczonym cierpieniem, śmiercią i utratą nadziei…
niech czas zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy, wypełniony niestety tak bardzo cierpieniem niewinnych ludzi, będzie doświadczeniem miłości zmartwychwstałej, która pokonała wszelkie zło
i grzech. Niech ona wprowadza Was silniejszymi i odważniejszymi w wyzwania codzienności. Niech Zmartwychwstały pozwoli doświadczyć swojej czułej obecności i obdarzy swoim błogosławieństwem, łaską zdrowia i siłami do realizacji zadań, płynących z Bożego powołania.
Przewodniczący Episkopatu: zmartwychwstanie to nakaz misyjny
ms / Poznań / KAI
PKWP
Z życzeniami odkrywania misyjnego nakazu „Idźcie i głoście” zwrócił się do wiernych abp Stanisław Gądecki. „Życzę Wam osobistego doświadczania mocy Zmartwychwstałego Pana.
Proces synodalny trwa, a Stolica Apostolska oczekuje dalszej transformacji Kościoła. Bardzo często słyszy się dziś opinie, że Kościół przeżywa kryzys i że jest potrzebna reforma. Na czym ta reforma ma polegać?