Reklama

Niedziela Częstochowska

Po prostu bądź. 24 godziny dla Pana

B.M. Sztajner/Niedziela

Przed nami kolejna odsłona inicjatywy „24 godziny dla Pana”, która będzie miała miejsce z piątku 25 marca na sobotę 26 marca.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jej celem jest całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Dobra „strata”

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Tak będzie w Duszpasterstwie Akademickim Emaus, czyli w kościele św. Ireneusza Biskupa i Męczennika w Częstochowie. Jak podkreśla proboszcz personalnej parafii akademickiej ks. Michał Krawczyk, inicjatywa „24 godziny dla Pana” to czas dla każdego z nas. – Przede wszystkim chodzi o to, żeby adorować Jezusa w Najświętszym Sakramencie. To dotyczy najpierw nas, kapłanów, oraz każdego wiernego – mówi „Niedzieli”. Zapytany, czy adoracja to dobrze „stracony” czas, jednoznacznie odpowiada: – Nie ma lepiej „straconego” czasu.

Ja na Niego, On na mnie

Ksiądz Krawczyk zaznacza, że istotą adoracji jest obecność. – Najlepiej po prostu być. Nie chodzi o to, żeby się zajmować takimi czy innymi formami modlitewnymi, chociaż jeśli one komuś pomagają, to oczywiście można je podejmować. Natomiast być na adoracji w najgłębszym wymiarze tego słowa to właśnie być przed Jezusem. Pamiętamy, jak wieśniak uczył adoracji świętego proboszcza z Ars – Jana Marię Vianneya: ja patrzę na Niego, On patrzy na mnie. Duszpasterz akademicki dodaje, że adoracji nigdy za wiele. – Zwłaszcza w tym czasie, kiedy modlimy się o pokój na Ukrainie i na świecie.

Kiedy?

Inicjatywa „24 godziny dla Pana” w kościele św. Ireneusza Biskupa i Męczennika w Częstochowie rozpocznie się w piątek 25 marca Mszą św. o godz. 19. Zakończy się następnego dnia Eucharystią o godz. 18, której będzie przewodniczył abp Wacław Depo. W tę akcję duszpasterską włącza się również parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Mierzycach, w dekanacie św. Wojciecha w Wieluniu. Tam modlitwa potrwa od 25 marca od godz. 18 do godz. 18 następnego dnia. Warto skorzystać z tego czasu. W porównaniu z niektórymi mamy ku temu komfortowe warunki. Nad głową nie przelatują nam pociski...

Reklama

Regularnie

W częstochowskiej parafii akademickiej taka doba dla Jezusa ma również miejsce w pierwszy poniedziałek miesiąca. Wszystko rozpoczyna się Mszą św. o godz. 19. Następnie ma miejsce wieczór uwielbienia i całodobowa adoracja. Ksiądz Krawczyk przyznaje, że to się sprawdza. – Po pierwsze, to ożywia cześć do Najświętszego Sakramentu. Po drugie, jest to zawsze przestrzeń po prostu na bycie sam na sam z Jezusem.

Adoracji nigdy za wiele

Jezusa w Najświętszym Sakramencie można ponadto adorować w DA Emaus od poniedziałku do środy, pół godziny po Mszy św., która rozpoczyna się o godz. 19. Czas na adorację jest również w piątek w godz. 17-18 podczas tzw. dialogów Nikodemowych. Wtedy można też skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania lub po prostu porozmawiać z kapłanem.

Podziel się:

Oceń:

+2 0
2022-03-23 11:18

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Tragiczny stan mentalności Polaków w odniesieniu do alkoholu - komentarz bp. Tadeusza Bronakowskiego

2024-05-06 14:26

Adobe Stock

Stan mentalności Polaków w odniesieniu do alkoholu jest tragiczny - stwierdza bp Tadeusz Bronakowski. W komentarzu dla KAI przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych krytykuje samorządy za nie korzystanie z narzędzi umożliwiających ograniczenia w nocnym handlu alkoholem. Odnosi się też do policyjnego bilansu majówki na polskich drogach. - Obudźmy się wreszcie jako naród i popatrzmy na sprawę trzeźwości jako na polską rację stanu - apeluje biskup.

Więcej ...

Papież: nie dla wojny, tak dla dialogu

2024-05-05 13:05

VaticanNews

"Nie dla wojny, tak dla dialogu" - powiedział papież Franciszek podczas spotkania z wiernymi w niedzielę na modlitwie Regina Coeli w Watykanie. Wezwał do modlitwy za Ukrainę, Izrael i Palestynę.

Więcej ...

Jako jedna wielka polska rodzina. Ulicami Wilna przeszła wielotysięczna Parada Polskości

2024-05-06 13:11

fot.M.Paszkowska/l24.lt

W sobotę Wilno rozkwitło biało-czerwonymi sztandarami – ulicami litewskiej stolicy przeszła tradycyjna majowa Parada Polskości. Była to wyjątkowa okazja, aby jak co roku Polacy ze wszystkich zakątków Litwy oraz rodacy z Polski i z dalszych stron mogli spotkać się razem jako jedna wielka polska rodzina.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

#PodcastUmajony (odcinek 6.): Nie uciekaj, mały!

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 6.): Nie uciekaj, mały!

Czy zauważam Boga wokół siebie?

Wiara

Czy zauważam Boga wokół siebie?

Abp Jędraszewski: tylko budowanie na Chrystusie pozwoli...

Kościół

Abp Jędraszewski: tylko budowanie na Chrystusie pozwoli...

Pojechała pożegnać się z Matką Bożą... wróciła...

Wiara

Pojechała pożegnać się z Matką Bożą... wróciła...

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?