Biskupi Malty: 2 i 3 kwietnia wizyta Ojca Świętego
st (KAI) / Malta
pixabay
Katolicka archidiecezja Malty potwierdziła w czwartek, że papież Franciszek zamierza złożyć w kwietniu dwudniową wizytę w tym kraju. Podano, że wizyta na Malcie i Gozo, dwóch największych wyspach archipelagu odbędzie się w dniach 2-3 kwietnia.
W komunikacie z 10 lutego na stronie internetowej archidiecezji napisano, że Ojciec Święty przyjął zaproszenie wystosowane przez prezydenta Malty George’a Vellę, władze cywilne i Kościół lokalny.
Podano, że wizyta na Malcie i Gozo, dwóch największych wyspach archipelagu odbędzie się w dniach 2-3 kwietnia. „Papież odwiedzi Vallettę, Victorię, Florianę i Ħal Far, a także wyspę Gozo" - napisano. „Program i dalsze szczegóły podróży zostaną opublikowane w późniejszym terminie” – czytamy w komunikacie archidiecezji Malty.
Papież Franciszek zakończył dwudniową podróż apostolską na Maltę. Jej hasłem były słowa zaczerpnięte z biblijnej księgi Dziejów Apostolskich: „Okazywali nam niespotykaną życzliwość” (Dz 28,2). Była to 36. podróż zagraniczna obecnego papieża.
Rodzina zmarłego harcerza prosi media o uszanowanie prywatności
2025-07-25 19:15
ks. Przemysław Pojasek, maj/KAI
Adobe Stock
Z prośbą o uszanowanie żałoby oraz prywatności zbliżającej się ceremonii pogrzebowej zwraca się do mediów rodzina Dominika - harcerza, który utonął w nocy z 23 na 24 lipca br. - Uroczystość pogrzebowa będzie miała charakter ściśle prywatny i rodzinny. Prosimy, aby swoją obecnością nie zakłócać tego wyjątkowo trudnego dla nas czasu pożegnania - czytamy w liście przekazanym KAI przez rzecznika prasowego Świdnickiej Kurii Biskupiej.
Bp Dubost: zagrożeniem dla wolności religijnej jest opinia publiczna
2025-07-25 17:28
pb/KAI
wikipedia/Photo Claude TRUONG-NGOC
Michel Marie Jacques Dubost CIM, francuski biskup rzymskokatolicki
„To nie władze są prawdziwym zagrożeniem dla wolności religijnej, lecz opinia publiczna, przekonana, że chrześcijanie nie lubią wolności, że w imię absolutnego charakteru swej wiary są przeciwnikami wolności. A znacząca część opinii publicznej naciska na to, żeby we wszystkich dziedzinach panowało maksimum wolności” - tłumaczy francuski biskup Michel Dubost, zaangażowany w dialog międzyreligijny z islamem. W rozmowie z KAI 83-letni hierarcha opowiada również m.in. o wewnętrznych podziałach wśród europejskich muzułmanów, o przyczynach trudności z ich integracją, a także o próbach dialogu z nimi wokół postaci Maryi.