Reklama

Kościół

Nowy prorektor ds. studentów, doktorantów i rozwoju - dr hab. Beata Piskorska

dr hab. Beata Piskorska, prof. KUL na Prorektora ds. studentów, doktorantów i rozwoju

kul.pl

dr hab. Beata Piskorska, prof. KUL na Prorektora ds. studentów, doktorantów i rozwoju

Rektor KUL, ks. prof. Mirosław Kalinowski, piętnastego listopada br. powołał panią dr hab. Beatę Piskorską, prof. KUL na stanowisko prorektora ds. studentów, doktorantów i rozwoju.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Prorektor Piskorska zastąpiła w kolegium rektorskim KUL profesora Krzysztof Nareckiego, który sprawował funkcję prorektora ds. studentów i doktorantów. Dziękując dotychczasowemu i powołując nową prorektor, ks. prof. Mirosław Kalinowski zaznaczył, że nowe okoliczności i nowe wyzwania, których aktualnie doświadcza uniwersytet, zmuszają do poszerzenia zadań i kompetencji prorektora ds. studentów i doktorantów o merytorycznie związane z nimi kwestie rozwoju, co w szczególności oznacza kontakt ze środowiskiem społecznym i sprawy bezpieczeństwa. - Nowe wyzwania domagają się angażowania nowych osób. Stąd wybór nowej pani prorektor - podkreślał rektor KUL.

Skład kolegium rektorskiego KUL: rektor ks. prof. Mirosław Kalinowski, prorektor ds. misji i administracji ks. prof. Mirosław Sitarz, prorektor ds. nauki i kadr s. prof. Beata Zarzycka, prorektor ds. kształcenia prof. Ewa Trzaskowska, prorektor ds. studentów i doktorantów dr hab. Beata Piskorska, prof. KUL.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Dr hab. Beata Piskorska, prof. KUL pracuje w katedrze Stosunków Międzynarodowych i Bezpieczeństwa, wchodzącej w skład Instytutu Nauk o Polityce i Administracji Stosunków Międzynarodowych i Bezpieczeństwa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Jej zainteresowanie naukowe obejmują problematykę stosunków międzynarodowych i integracji europejskiej – zwłaszcza politykę zagraniczną i bezpieczeństwa Unii Europejskiej, wymiar wschodni Unii Europejskiej (Europejska Polityka Sąsiedztwa, Partnerstwo Wschodnie), rolę i pozycję UE na arenie międzynarodowej zwłaszcza w wymiarze soft i normative power, UE wobec wyzwań globalnych); miękką siłę w stosunkach międzynarodowych. Jest autorką ponad 70 publikacji naukowych z tego zakresu.

Pani Prorektor odbyła liczne staże zagraniczne i wyjazdy naukowe m.in. w instytucjach Unii Europejskiej w Brukseli oraz na Uniwersytecie Europejskim we Florencji, London School of Economics and Political Science Central European Univeristy w Budapeszcie. Uczestniczyła w „Dialogu Trójstronnym Polsko-Rosyjsko-Ukraińskim" w Wiedniu na zaproszenie Fundacji Friedricha Eberta/FES Regionalnym Biurem OBWE, projekcie The European Union, Central and Eastern Europe and Ukraine: Transformation, Prognosis and Perspectives w Kijowie wraz z Centre for European and Transatlantic Studies and International Renaissance Foundation's 'East – East' Programme (listopad 2012). Współpracowała z International Relations Department at Istanbul Gedik University w Turcji.

Reklama

Prof. Beata Piskorska należy do European International Studies Association, Polskiego Towarzystwa Stosunków Międzynarodowych, Polskiego Towarzystwa Studiów Europejskich. Od 2017 r. jest członkiem zespołu eksperckiego Team Europe przy Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce, brała udział w kampanii wspierającej działania profrekwencyjne w wyborach do Parlamentu Europejskiego w maju 2019 roku i promocji kampanii „Tym razem głosuję" oraz #EUandME wśród młodzieży, studentów, społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Jest współzałożycielką i prezesem Stowarzyszenia Edukacji i Badań Międzynarodowych ERIA. W latach 2018-2020 była liderem merytorycznym projektu realizowanego na KUL – Lubelska Koalicja na rzecz Integracji. Od 2019 r. pełni funkcję przewodniczącej Rady Instytutu Europy Środkowej. Od 2020 r. jest prezesem Zarządu Fundacji Dobrego Samarytanina, członkiem Scientific Board of Research Network on European Identity (2020) oraz członkiem Kapituły Nagrody im. Anieli hrabiny Potulickiej na KUL (2021). We wrześniu 2021 r. została powołana na eksperta zespołu nauk społecznych Państwowej Komisji Akredytacyjnej w dyscyplinie nauk o polityce i administracji.

Od 2019 r. pełni funkcję redaktor naczelnej czasopisma „Studia i Analizy Nauk o Polityce". Należy również do redakcji „Przeglądu Europejskiego", jest członkiem Rady Naukowej „Rocznika Europeistycznego" i czasopisma „Stosunki Międzynarodowe – International Relations".

Besta Piskorska urodziła się 24 maja 1978 r. w Lublinie. Jest absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie. Ukończyła studia magisterskie w zakresie nauk o polityce na Wydziale Politologii UMCS, studia podyplomowe z Zarządzania Projektami Europejskimi i Prawa Unii Europejskiej na Wydziale Prawa i Administracji UMCS. W 2007 r. uzyskała stopień doktora nauk o polityce na Wydziale Politologii UMCS w Lubinie na podstawie pracy „Wymiar wschodni polityki Unii Europejskiej". W 2018 r. uzyskała stopień doktora habilitowanego nauk o polityce. Dwa lata później otrzymała nominację na stanowisko profesora KUL.

Podziel się:

Oceń:

2021-11-15 16:33

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Rektor KUL: tegoroczny Adwent przypada w szczególnej sytuacji

Karol Porwich/Niedziela

Rektor KUL podkreślił, że w kościele akademickim lubelskiego uniwersytetu tradycyjnie odbędą się adwentowe rekolekcje. Ponadto społeczność akademicka na różne sposoby angażuje się w pomoc potrzebującym, m.in. poprzez akcję „Tost” 2.0, w której studenci prowadzą zbiórkę na świąteczne prezenty dla dzieci.

Więcej ...

Zgorszenie w Warszawie. Tęczowe "nabożeństwo" z udziałem katolickego księdza

2024-05-20 11:25

Fot. You Tube / Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie

W warszawskiej parafii ewangelicko-reformowanej „pobłogosławiono” 10 par LGBT+. W wydarzeniu, oprócz duchownych ewangelickich (w tym ewangelicko-augsburskiej pastor Haliny Radacz) uczestniczył… katolicki kapłan, ks. dr hab. Adam Świerżyński, były prorektor Gdańskiego Seminarium Duchownego, profesor UKSW. W parafii ewangelicko-reformowanej „nabożeństwo” odbyło się z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciwko Homofobii, Bifobii i Transfobii (IDAHOBIT). Na ołtarzu leżała tęczowa flaga, było kazanie, czytania, pieśni. Oprócz warszawskiego kościoła kalwińskiego, organizatorem była… Fundacja Wiara i Tęcza - ta sama, która chciała „edukować” Kościół na Światowych Dniach Młodzieży w 2016 r. w Krakowie. Mamy więc do czynienia z pewnym zawłaszczaniem przestrzeni sacrum i znaczną nadinterpretacją „Fiducia supplicans” - co podaje portal wpolityce.pl.

Więcej ...

Katedra gnieźnieńska: konserwacja i renowacja konfesji św. Wojciecha

2024-05-22 18:49

Artur Stelmasiak

W katedrze gnieźnieńskiej rozpoczęły się prace związane z konserwacją i restauracją jednego z najcenniejszych zabytków - konfesji św. Wojciecha, relikwiarza oraz klęczących postaci podtrzymujących relikwiarz. Publikujemy komunikat Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

22 maja: wspomnienie św. Rity – patronki trudnych spraw

Święci i błogosławieni

22 maja: wspomnienie św. Rity – patronki trudnych spraw

Kto przeprosi panią Annę?

Wiadomości

Kto przeprosi panią Annę?

Świadectwa o cudach za przyczyną św. Rity

Niedziela Wrocławska

Świadectwa o cudach za przyczyną św. Rity

Starajmy się żyć uważnie, czujnie, aby odkrywać dobro

Wiara

Starajmy się żyć uważnie, czujnie, aby odkrywać dobro

Zgorszenie w Warszawie. Tęczowe

Kościół

Zgorszenie w Warszawie. Tęczowe "nabożeństwo" z...

Franciszek wyjaśnia: zezwoliłem na błogosławieństwo...

Kościół

Franciszek wyjaśnia: zezwoliłem na błogosławieństwo...

Nowenna do Ducha Świętego

Wiara

Nowenna do Ducha Świętego

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Moc Ducha w Kościele

Wiara

Moc Ducha w Kościele