Reklama

Niedziela Przemyska

Nabożeństwo Fatimskie w Miejscu Piastowym

Nabożeństwo Fatimskie w Miejscu Piastowym to już tradycja w sanktuarium w Miejscu Piastowym

radiofara.pl

Nabożeństwo Fatimskie w Miejscu Piastowym to już tradycja w sanktuarium w Miejscu Piastowym

3 lipca 2021 r., w sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym odbyło się trzecie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Maryjnej modlitwie przewodniczył ks. Rafał Kamiński, Asystent Generalny Zgromadzenia św. Michała Archanioła.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W homilii kaznodzieja zwrócił, że pielgrzymi przybywają do Miejsca Piastowego w pierwsze soboty, aby niczym sługi na weselu w Kanie Galilejskiej realizować wezwanie Maryi „zróbcie wszystko, cokolwiek Wam powie”. – Aby wypełnić Słowo Bożego Syna musimy najpierw Go słuchać, Go usłyszeć, przyjąć sercem – podpowiadał kapłan.

Następnie zauważył, że w zasłuchaniu w Słowo Boże ogromną rolę spełnia rodzina. – Być matką Jezusa, pełniąc wole Boga, oznacza być tym, kto rodzi Jezusa w innych. Kto przez swoje świadectwo życia, konkretną pomoc, modlitwę wstawienniczą rodzi w drugim Jezusa. A w ten sposób sprawia, że Jezusowa rodzina się powiększa – tłumaczył kapłan. – Rodzina to jest podstawowa wspólnota. To w rodzinie człowiek uczy się relacji. Uczy się co znaczy być ojcem, matką. Uczy się roli męża i żony. Uczy się być dzieckiem, wnukiem. W pewnym momencie życia, jeśli ma taką łaskę uczy się być dziadkiem i babcią, uczy się być także bratem i siostrą. Jeśli braknie tych podstawowych odniesień, jeśli zburzy się ten ustalony przez Stwórcę porządek to świat staje na głowie. A człowiekiem można sterować wmawiając mu nowoczesność. Ale niestety ta nowoczesność ma polegać głównie na tym, by zakwestionować odwieczne prawa natury, po to by każdy robił to, co mu się podoba – ostrzegał michalita.

Dlatego też człowiek, aby być pięknym musi, jak Maryja, odzwierciedlać piękno Boga. – Wpatrujemy się tego wieczoru w Tę, która jest Piękna, bo jest łaski pełna. Niech Maryja uczy nas porządkowania tego, co Bóg tak cudownie stworzył, a co nieprzyjaciel próbuje za wszelką cenę wykrzywić. Pod jej przewodnictwem walczmy o piękno w nas, piękno naszych rodzin, piękno naszych małżeństw, piękno naszych powołań kapłańskich i zakonnych, piękno naszych wspólnot, piękno naszego Kościoła – zachęcał ks. Kamiński.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2021-07-07 09:11

Wybrane dla Ciebie

Uczestnicy popularnego tanecznego programu w żenujący sposób parodiują... modlitwę

2025-09-15 22:13

Adobe Stock

Uczestnicy popularnego tanecznego show postanowili zabłysnąć humorem i zamieścili w sieci nagranie, które – w ich zamyśle – miało bawić i promować program. Efekt okazał się jednak zupełnie odwrotny. Zamiast lekkości i żartu otrzymaliśmy nieudolną próbę rozbawienia widzów, która przerodziła się w żenujący spektakl z wyraźnie antykatolickim podtekstem.

Więcej ...

Najstarszy czynny klasztor chrześcijański ma nowego namiestnika

2025-09-16 20:32

Anna Przewoźnik

Archimandryta Symeon (Papadopoulos) został 14 września ihumenem (przełożonym) klasztoru św. Katarzyny na Synaju oraz arcybiskupem-elektem Synaju, Raitho i Farasu i tym samym zwierzchnikiem autonomicznego Prawosławnego Kościoła Synaju, którego Kościołem macierzystym jest Patriarchat Jerozolimski. Dotychczas stał on na czele Metochionu (przedstawicielstwa) Synajskiego w Alepochori na południu Grecji.

Więcej ...

Ta najstarsza armia świata chroni papieża. Wkrótce dołączy do niej 27 gwardzistów

2025-09-16 18:21
Papieska Gwardia Szwajcarska

Vatican Media

Papieska Gwardia Szwajcarska

Papieska Gwardia Szwajcarska uroczyście zaprzysięgnie 27 nowych rekrutów podczas ceremonii, która odbędzie się w sobotę, 4 października. Uroczystość, pierwotnie planowana wcześniej, została przeniesiona na październik z powodu śmierci papieża Franciszka. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17:00 na Dziedzińcu św. Damazego w Pałacu Apostolskim.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Uczestnicy popularnego tanecznego programu w żenujący...

Wiadomości

Uczestnicy popularnego tanecznego programu w żenujący...

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Wiara

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Młodzieńcze, tobie mówię, wstań!

Wiara

Młodzieńcze, tobie mówię, wstań!

Niemcy/ Prezydent Nawrocki: musimy być przygotowani do...

Wiadomości

Niemcy/ Prezydent Nawrocki: musimy być przygotowani do...

Niezwyciężony Triumf serca

Wiadomości

Niezwyciężony Triumf serca

Nowenna do Matki Bożej Bolesnej

Wiara

Nowenna do Matki Bożej Bolesnej

Archidiecezja katowicka: Komunikat w sprawie parafii św....

Kościół

Archidiecezja katowicka: Komunikat w sprawie parafii św....

Samolot wypadł z pasa startowego na lotnisku w Krakowie

Wiadomości

Samolot wypadł z pasa startowego na lotnisku w Krakowie

Pijany mężczyzna podczas Mszy św. zatakował kapłana

Kościół

Pijany mężczyzna podczas Mszy św. zatakował kapłana