LN siatkarzy: drugie miejsce Polski po finałowej porażce z Brazylią

youtube.com

Polscy siatkarze zajęli drugie miejsce w Lidze Narodów, przegrywając w finale z Brazylijczykami 1:3 (25:21, 23:25, 16:25, 14:25). To pierwszy triumf "Canarinhos" w tych rozgrywkach, które w tym roku z powodu koronawirusa miały postać miesięcznego turnieju w Rimini.

Była to trzecia edycja LN. W tej pierwszej sprzed trzech lat (ubiegłoroczna została odwołana z powodu pandemii COVID-19) Polacy zajęli piąte miejsce, a rok później trzecie. Brazylijczycy w przeszłości dwukrotnie plasowali się na czwartej pozycji.

Rozgrywki te zastąpiły w siatkarskim kalendarzu Ligę Światową. W niej biało-czerwoni triumfowali w 2012 roku, a "Canarinhos" rekordowe dziewięć razy.

W rozgrywanym wcześniej w niedzielę meczu o trzecie miejsce w tej edycji LN Francuzi pokonali Słoweńców 3:0.(PAP)

an/ co/

2021-06-27 18:19

MŚ siatkarzy - Morawiecki: Polska i Słowenia współgospodarzami turnieju

Polska i Słowenia zorganizują tegoroczne mistrzostwa świata mężczyzn w siatkówce, które odbędą się na przełomie sierpnia i września - ogłosił w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego premier Mateusz Morawiecki. W Polsce odbędą się m.in. półfinały, finał i mecz o 3. miejsce.