Reklama

Niedziela Przemyska

Rekolekcje on-line dla bierzmowanych

2021-01-14 11:33

sne.przemyska.pl

Pandemia Covid-19 co prawda wywołała ograniczenie lub zanik praktyk duchowych, ale w sercach chrześcijan wciąż budzi się pragnienie Boga doświadczanego we wspólnocie. Również młodzi ludzie zaczynają dostrzegać pustkę spowodowaną brakiem wspólnoty czy rekolekcji i zaczynają szukać sposobów, aby zaspokoić ten głód.

Znając te potrzeby przychodzimy z pewną propozycją. Oczywistym jest, że pandemia ta nie opuści nas tak szybko, a z pewnością nie podczas najbliższych tygodni, czy nawet miesięcy. Jak wiemy, uniemożliwia to funkcjonowanie i przeprowadzanie wielu przedsięwzięć. Dotyczy to również dotychczasowych narzędzi duszpasterskich, które z powodów sanitarnych zostały ograniczone lub całkowicie wstrzymane. Jednocześnie wirus ten nie da rady powstrzymać Ducha, którego Bóg pragnie wylewać na młodych naszej Archidiecezji, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Z licznych rozmów z młodymi ludźmi wiemy także, że czas pandemii negatywnie wpływa na ich rozwój duchowy, a co za tym idzie, relację z Bogiem. W wielu z nich budzi się tęsknota czy wręcz pragnienie rekolekcji. Dlatego też Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Jakuba Archidiecezji Przemyskiej oraz Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Przemyskiej wychodzą z propozycją weekendowych rekolekcji dla bierzmowanych „Wake up” ONLINE. Mamy świadomość, że fizyczny przyjazd do Domu Rekolekcyjnego i tak odbyte rekolekcje znacząco ułatwiają ich głębsze przeżywanie, jednak dopóki jest to niemożliwe, forma online jest najlepszym odpowiednikiem.

Jak zatem wyglądałyby rekolekcje dla bierzmowanych online i ile czasu trzeba na nie wygospodarować? Rekolekcje rozpoczynamy w piątek wieczorem w godzinach od 18:30 do 20:00. Następnie w sobotę blok przedpołudniowy trwał będzie od 9:30 do 12:00, a po nim nastąpi przerwa. Po solidnej regeneracji wracamy o godzinie 15:00 i działamy aż do 18:00. Na dobre zakończenie dnia dołączymy do nabożeństwa #BieszczadzkieStrumienieMocy, które odbywa się od 19:30 do 21:00. W niedzielę zaś krótkie przedpołudniowe spotkanie 9:00-11:00, które pozwoli nam podsumować całe rekolekcje. Oprócz manewrów transmitowanych z Domu Rekolekcyjnego w Rzepedzi, będziemy Was gorąco zachęcać do uczestnictwa w Waszych parafialnych Mszach czy też adoracjach Najświętszego Sakramentu. Byłoby doskonale, gdyby szczytem naszych rekolekcji była także spowiedź.

Reklama

Zapisy odbywać się będą w dwóch formach: Po pierwsze w formie grupowej zgłaszanej przez księdza z parafii na email fr.rutek@gmail.com i wtedy opiekun robi zbiorczy przelew, natomiast druga możliwość to indywidualne zgłoszenie poprzez formularz gogle dostępny na stronie sne.przemyska.pl

Proponujemy następujące terminy:

5-7.02.2021r.

Reklama

19-21.03.2021r.

23-25.04.2021r.

Z racji tego, iż pandemia zmusiła nas do zamknięcia domów rekolekcyjnych, w tym również tego w Rzepedzi, zwracamy się do uczestników rekolekcji z prośbą o symboliczną wpłatę 20 zł na rzecz utrzymania Domu Rekolekcyjnego. Każdy uczestnik dostanie na email – Zaświadczenie o odbyciu Rekolekcji przed Bierzmowaniem

Wybrane dla Ciebie

24 stycznia: Dzień Solidarności z Chorwacją

2021-01-23 18:52
Figura Matki Boże w mieście Sinj -  Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej

Mariusz Książek

Figura Matki Boże w mieście Sinj - Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej

Jutro, 24 stycznia przypada Dzień Solidarności z Chorwacją. W polskich kościołach zbierane będą datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi, które 29 grudnia 2020 r. nawiedziło ten kraj. Z prośbą o przeprowadzenie zbiórki zwrócił się do biskupów diecezjalnych abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP.

Więcej ...

PLL LOT: pierwsza kobieta pilotująca w Europie dreamlinera w barwach LOT odeszła na emeryturę

2021-01-23 08:13
Adelajda Szarzec-Tragarz

lotniczepodkarpackie.pl/Magdalena Blusette

Adelajda Szarzec-Tragarz

Po niemal 20 tys. godz. spędzonych w powietrzu, karierę lotniczą zakończyła pierwsza w historii PLL LOT kobieta pilot i kapitan Adelajda Szarzec-Tragarz. Jako pierwsza kobieta w Polsce i w Europie pilotowała Boeinga 787 Dreamliner. Jej ostatnim rejsem przed emeryturą był lot z Seulu do Warszawy.

Więcej ...

Solidaryzują się z Chorwacją

2021-01-24 14:52

Beata Pieczykura/Niedziela

Dziś wierni archidiecezji częstochowskiej pomagają Chorwatom, którzy zostali poszkodowani w wyniku trzęsienia ziemi. Tysiące z nich musiało opuścić swe domy.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zanim udasz się do Niniwy

Zanim udasz się do Niniwy

Czas nawrócenia

Polska

Czas nawrócenia

Dziękczynna modlitwa za ziemskie życie Helenki

Kościół

Dziękczynna modlitwa za ziemskie życie Helenki

Abp Grzegorz Ryś: Artur miał w sobie pasję wspólnoty

Aspekty

Abp Grzegorz Ryś: Artur miał w sobie pasję wspólnoty

Ks. Jacek Wawrzyniak w stanie krytycznym

Niedziela Wrocławska

Ks. Jacek Wawrzyniak w stanie krytycznym

Nie żyje ks. Artur Godnarski

Kościół

Nie żyje ks. Artur Godnarski

Zmarł ks. Jacek Wawrzyniak SDS

Niedziela Wrocławska

Zmarł ks. Jacek Wawrzyniak SDS

Ponad 750 chrześcijan rozstrzelanych przed kościołem w...

Ponad 750 chrześcijan rozstrzelanych przed kościołem w...

Zmarł ks. prof. Jerzy Misiurek

Niedziela Lubelska

Zmarł ks. prof. Jerzy Misiurek