Niemcy: "Passauer Neue Presse": stan zdrowia Benedykta XVI jest bardzo zły
PAP
Grzegorz Gałązka
Stan zdrowia Benedykta XVI, który choruje na powodującą silne bóle różę twarzy, jest bardzo zły - poinformował w poniedziałek niemiecki dziennik "Passauer Neue Presse" powołując się na jego biografa Petera Seewalda.
Jak powiedział Seewald, 93-letni emerytowany papież jest bardzo słaby. Ma nadal sprawny umysł i pamięć, ale jego głos jest ledwo słyszalny. Papież choruje od czasu powrotu z Ratyzbony, gdzie odwiedził swego brata tuż przed jego śmiercią.
Seewald osobiście przekazał w sobotę Benedyktowi XVI napisaną przez siebie biografię niemieckiego papieża. Jego rozmówca był mimo swych cierpień w nastroju optymistycznym i zadeklarował, że jeśli zaistnieje taka możliwość, iż częściowo odzyska siły, wówczas znów sięgnie po pióro. (PAP)
Benedykt XVI tak, jak Franciszek zaszczepi się przeciwko Covid-19
PAP
Nie tylko papież Franciszek, ale i jego emerytowany poprzednik Benedykt XVI zaszczepi się przeciwko koronawirusowi. Jego osobisty sekretarz abp Georg Gaenswein powiedział agencji CNA we wtorek, że Benedykt XVI zrobi to, "gdy tyko szczepionka będzie dostępna".
Zmarł ks. prałat Józef Hass. W wypadku samochodowym życie straciła także jego siostra
2025-06-30 13:56
parafia św. Michała w Warszawie/archwwa.pl
archwwa.pl
Ks. prałat Józef Hass
W latach 1986-2013 ks. Hass był proboszczem parafii św. Michała w Warszawie. W tragicznym wypadku samochodowym w piątek zginęła siostra księdza prałata, Irena Hass, a on sam dwa dni później w szpitalu w Kozienicach.
Rozważania na niedzielę ks. Mariusza Rosika: Bóg w dom – pokój w dom
2025-06-30 14:05
Ks. Mariusz Rosik
meczennicy.franciszkanie.pl
Wysyłając swych uczniów na misje, Jezus daje im szczegółowe wskazania, jak powinni postępować. Właśnie w ramach tzw. Mowy Misyjnej pojawia się nakaz: „Gdy do jakiego domu wejdziecie, mówcie: Pokój temu domowi” (Łk 10,5). Jaką treść podsuwał Jezus pod pojęcie „pokoju”? Zapewne w Ewangelii pisanej po grecku dopatrywać się można tu nie tylko myśli judaistycznej, a więc środowiska życia Jezusa, ale także konotacji greckich, a może nawet rzymskich.