Reklama

Niedziela Świdnicka

Jest współpraca są efekty

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej z Dzieciątkiem w Kiełczynie

Wikipedia

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej z Dzieciątkiem w Kiełczynie

Wspólne działania proboszcza par. w Kiełczynie i mieszkańców, na rzecz zabytkowego sanktuarium Matki Bożej, owocuje pozyskiwaniem środków niezbędnych przy remoncie świątyni.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Sanktuarium dla lokalnej społeczności odgrywa ważną rolę w życiu duchowym. Jest to takie sanktuarium do odkrycia, leżące na obszarze Parku Ślężańskiego, do którego co raz chętniej przyjeżdżają mieszkańcy rejonów Dolnego Śląska. Przybywający turyści, ale przede wszystkim pielgrzymi przybywają prosić Matkę Bożą Łaskawą o dar macierzyństwa i rodzicielstwa – mówi ks. Stanisław Olszowy, proboszcz par. w Kiełczynie.

Aktualnie przy kościele, którego budowa sięga XVII i XVIII wieku, prowadzone są prace remontowe dachu. Wcześniej odremontowano kopułę i wieżę. W planach jest także odnowienie nawy głównej z perspektywą remontu prezbiterium, który jest kolejnym etapem do wykonania. Dzięki ludziom dobrej woli, m.in. radnemu powiatowemu Marcinowi Piętowi, działającemu przy parafii lokalnemu stowarzyszeniu, któremu przewodzi Lucyna Wereśniak, i pozyskiwanym dotacjom, lokalne sanktuarium w dekanacie Dzierżoniów ma okazję odzyskać swój dawny blask.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W tym roku przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji KGHM Polska Miedź S.A. parafia pozyskała ponad 310 tys. zł.

Polecamy materiał filmowy zrealizowany przez lokalne media, w którym dowiemy się o szczegółach prowadzonych prac.

Podziel się:

Oceń:

2020-05-28 17:00

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Sanktuarium w Kiełczynie otrzyma dotację na remont dachu

Widok z lotu ptaka na kościół

Parafia Narodzenia NMP w Kiełczynie

Widok z lotu ptaka na kościół

Fundacja KGHM Polska Miedź S.A. dofinansuje remont dachu Matki Bożej Łaskawej w Kiełczynie koło Dzierżoniowa. Wysokość dotacji wyniesie 190.000 zł.

Więcej ...

„Trzeba” to słowo drogie Jezusowi

2025-10-16 14:51

Agata Kowalska

„Trzeba” (gr. deĩ) to słowo drogie Jezusowi. Posługiwał się nim często, mówiąc o swojej misji: Trzeba mi być w tym, co należy do mojego Ojca (Łk 2, 49); trzeba, abym ewangelizował [głosił Dobrą Nowinę], bo na to zostałem posłany (Łk 4, 43); Trzeba, aby Syn Człowieczy wiele cierpiał (Łk 9, 22).

Więcej ...

Oddał życie za świętość małżeństwa

2025-10-18 18:33
bł. Peter To Rot

Vatican Media

bł. Peter To Rot

Jutro kanonizacja siedmiorga błogosławionych. Wśród nich jest rodowity mieszkaniec Papui-Nowej Gwinei: Peter To Rot. Świadomie oddał życie za wiarę i świętość małżeństwa – mówi polski biskup misyjny Dariusz Kałuża MSF. Podkreśla, że Papuasi od dawna uznają bł. Petera za świętego. W każdym kościele znajduje się jego wizerunek, a o wstawiennictwo proszą go zwłaszcza małżonkowie.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do św. Jana Pawła II

Modlitwa

Nowenna do św. Jana Pawła II

Nowenna do bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Wiara

Nowenna do bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Poruszające świadectwo nawrócenia Chopina w godzinie...

Wiadomości

Poruszające świadectwo nawrócenia Chopina w godzinie...

Czy staram się żyć według przykazań Bożych?

Wiara

Czy staram się żyć według przykazań Bożych?

Polka zagra Maryję w „Pasji 2”. Mel Gibson rozpoczął...

W wolnej chwili

Polka zagra Maryję w „Pasji 2”. Mel Gibson rozpoczął...

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Wiara

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Wiara

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Nowenna do św. Teresy od Jezusa

Wiara

Nowenna do św. Teresy od Jezusa

Dziecko, które Jezus trzymał na rękach

Święci i błogosławieni

Dziecko, które Jezus trzymał na rękach