Reklama

Głos z Torunia

Apel biskupa toruńskiego o post i modlitwę w intencji zachowania miejsc pracy

Krzysztof Mania

bp Wiesław Śmigiel

- Czas, w którym przyszło nam żyć, jest dla nas wszystkich czasem próby wiary i zaufania Bogu oraz świadectwa miłości i solidarności – mówi bp Wiesław Śmigiel w apelu skierowanym do wiernych diecezji toruńskiej. Pasterz zachęca diecezjan, by 1 maja, we wspomnienie św. Józefa, Opiekuna Świętej Rodziny, człowieka pracy i modlitwy, podjęli post i modlitwę w intencji rodaków, którzy są zagrożeni utrata pracy z powodu trwającej epidemii.

Poniżej pełna treść apelu

Czas, w którym przyszło nam żyć, jest dla nas wszystkich czasem próby wiary i zaufania Bogu oraz świadectwa miłości i solidarności.

Z wielką troską ogarniam pamięcią i modlitwą wszystkich, którzy w czasie epidemii zmagają się z wielorakimi trudnościami. Są wśród nich nie tylko chorzy i opiekujący się nimi, pracownicy służby zdrowia oraz służb mundurowych, ale także ci, którzy narażają swoje życie wykonując pracę umożliwiającą nam funkcjonowanie i życie: sprzedawcy, listonosze, kurierzy, pracownicy Domów Opieki Społecznej i innych placówek opiekuńczych, urzędów i instytucji. Wszystkich zapewniam o mojej serdecznej pamięci w codziennej modlitwie.

Reklama

Dostrzegam także dramat wielu osób, które z powodu pandemii utraciły pracę lub patrzą w przyszłość z niepokojem o los swój i swoich bliskich.

W odpowiedzi na apel Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski zwracam się z prośbą do wszystkich wiernych naszej diecezji, by dzień 1 maja, w którym wspominamy św. Józefa, człowieka pracy i modlitwy, zatroskanego o dobro swojej rodziny, był dniem postu i modlitwy w intencji zachowania miejsc pracy dla naszych rodaków.

Niech św. Józef, Opiekun Świętej Rodziny czuwa nad nami, naszymi rodzinami, naszą diecezją i ojczyzną.

Reklama

Bp Wiesław Śmigiel

2020-04-28 13:07

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Pielgrzymi z diecezji toruńskiej już w drodze

2020-08-04 12:34

Ewa Melerska

Nietypowe, bo sztafetowe pielgrzymowanie rozpoczęło się 4 sierpnia Mszą św. w toruńskiej katedrze. Bp Wiesław Śmigiel mówił pielgrzymom, by nie zapominali, że pielgrzymem stajemy się przede wszystkim w sercu i to o nie, o swojego ducha, swoje wnętrze trzeba się szczególnie troszczyć.

Więcej ...

Nie ma zgody na wykorzystywanie płodów do produkcji szczepionek

2020-08-07 18:57

Vatican News

Episkopat Anglii i Walii wydał dokument, w którym zajął stanowisko wobec moralnych aspektów procesu tworzenia i stosowania szczepionek. Biskupi przypominają oficjalne nauczanie Kościoła i kładą szczególny nacisk na konieczność ochrony życia najsłabszych i najbardziej zagrożonych, w kontekście prac nad powstaniem szczepionki przeciw wirusowi COVID-19.

Więcej ...

Do Kluczborka na jubileusz [40.PPW - dzień piąty]

2020-08-07 20:33

ks. Tomasz Płukarski

księża jubilaci

Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Wrocławska ma swój jubileusz. Po raz 40-ty pątnicy z Wrocławia idą na Jasną Górę. Jednak nie ten jubileusz świętowano dziś w Kluczborku. Pielgrzymi dziś w sposób szczególny modlili się za ks. bpa Jacka Kicińskiego, ks. Jacka Tomaszewskiego i ks. Tomasza Czabatora, którzy obchodzili swoje 25-lecie kapłaństwa.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Dwóch księży i raper parodiują znany hit

W wolnej chwili

Dwóch księży i raper parodiują znany hit "Przejmujemy...

Zmarł śp. ks. prof. dr hab. Henryk Szmulewicz

W diecezjach

Zmarł śp. ks. prof. dr hab. Henryk Szmulewicz

Orzech pozdrawia pielgrzymów 40. PPW

Niedziela Wrocławska

Orzech pozdrawia pielgrzymów 40. PPW

Od 25 lat chodzi z krzyżem po Polsce i Europie, wcześniej...

Kościół

Od 25 lat chodzi z krzyżem po Polsce i Europie, wcześniej...

Odpust Porcjunkuli

Święta i uroczystości

Odpust Porcjunkuli

Chłopak z krzyżem dotarł na Jasną Górę

Kościół

Chłopak z krzyżem dotarł na Jasną Górę

Zmiany wikariuszy i proboszczów w 2020 r.

Zmiany wikariuszy i proboszczów w 2020 r.

Ksiądz, powstaniec, patriota. Powieszony przez Niemców na...

Kościół

Ksiądz, powstaniec, patriota. Powieszony przez Niemców na...

Szumowski: wprowadzamy dodatkowe obostrzenia i rygory

Wiadomości

Szumowski: wprowadzamy dodatkowe obostrzenia i rygory