Wojciechowski mistrzem igrzysk

Kolejne medale zdobyli polscy lekkoatleci podczas Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych w Wuhani. Paweł Wojciechowski wygrał konkurs skoku o tyczce, Marcin Krukowski wywalczył srebrny medal w konkursie rzutu oszczepem, zaś brązowe Patryk Dobek na 400 metrów przez płotki i Anna Kiełbasińska na 200 metrów.

Wojciechowski za pierwszym razem przeskoczył poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,30 metra. Na 5,50 pewny już medalu w Wuhan miał dwa strącenia, ale trzecia próba okazała się udana. W drugim podejściu z 5,50 uporał się Augusto Dutra. Z kolei 5,60 zostało zaliczone przez Wojciechowskiego w drugiej próbie, podczas gdy Brazylijczyk miał trzy zrzutki.

Krukowski miał spalone pierwsze oraz drugie podejście. W trzeciej próbie uzyskał 78,17 m i awansował na drugie miejsce. Później Polak rzucił jeszcze 77,04 i 77,99. Trzy najdłuższe próby miał Singh Shivpal, który prowadził już po pierwszej kolejce z rezultatem 83,33 metra.

Brązowy medal w biegu na 400 metrów przez płotki zdobył Patryk Dobek (49.69). Przed Polakiem znaleźli się Mahdi Pirjahan (49.61) i Abdelmalik Lahouulou (49.68).

W biegu na 200 metrów na trzecim stopniu podium stanęła Anna Kiełbasińska (23.33). Wygrała Maja Mihalinec (23.15), druga była Marileidy Paulino (23.18).

W poprzednich Igrzyskach Wojskowych, rozegranych w 2015 roku, reprezentacja Polski zdobyła 42 medale, w tym 10 złotych. W Wuhan Biało-Czerwoni wywalczyli już 52 krążki, a zawody kończą się dopiero w niedzielę.

2019-10-24 20:29

Lekkoatletyczne MP — Rozmys przed Lewandowskim, Nowicki przed Fajdkiem

Michał Rozmys na finiszu przed Marcinem Lewandowskim

Michał Rozmys zdobył we Włocławku złoty medal mistrzostw Polski w biegu na 1500 m, pokonując brązowego medalistę MŚ Marcina Lewandowskiego. W rzucie młotem medalista olimpijski Wojciech Nowicki był lepszy od czterokrotnego mistrza świata Pawła Fajdka.