Reklama

Kościół

"Polska pod Krzyżem" w łączności duchowej z Jerozolimą

Wydarzenie „Polska pod Krzyżem” będzie odbywało się w łączności duchowej z Kalwarią i Bazyliką Grobu Pańskiego w Jerozolimie, gdzie 14 września o godz. 15 zostanie odprawiona Eucharystia w jego intencji - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka biura prasowego Fundacji Solo Dios Basta Elżbieta Lachman.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dodała, że coraz więcej diecezji w Polsce włącza się do planowanej na ten dzień modlitwy. Można już mówić o ogólnopolskim wymiarze wydarzenia.

Myślę, że to jest ważne, abyśmy tu, w Bazylice Grobu Pańskiego, niespełna 30 metrów od Kalwarii, gdzie Jezus umarł, gdzie się wypełniło odkupienie świata przez krzyż i zmartwychwstanie Jezusa, włączyli się duchowo w modlitwę „Polska pod Krzyżem” — podkreśla franciszkanin, o. Zacheusz Drążek, który od sześciu lat posługuje w Bazylice Bożego Grobu w Jerozolimie i wystąpił z propozycją duchowej łączności tego miejsca z wydarzeniem „Polska pod Krzyżem”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Dlatego tu, pod krzyżem Jezusa Chrystusa na Kalwarii, będziemy chcieli łączyć się o godzinie 15 Mszą świętą w kaplicy w Bazylice Bożego Grobu. Będziemy w tej eucharystii polecać wszystkich uczestników spotkania „Polska pod Krzyżem” i całą Polskę Jezusowi Chrystusowi, który właśnie tutaj umarł na krzyżu na Golgocie — dodaje o. Drążek, cytowany w przekazanym komunikacie przez Fundację Solo Dios Basta.

Do wydarzenia dołączają kolejne diecezje w Polsce, a ich biskupi zachęcają do duchowej łączności z modlitwą, która odbędzie się 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Pańskiego, we Włocławku.

W niedzielę (8 września) do spotkania duchowego dołączyła Archidiecezja Krakowska.

Dziś, gdy tyle sił duchowego zła uderza w Kościół i w ludzi wierzących, dajmy się zaprowadzić Maryi pod krzyż Chrystusa — wzywa arcybiskup Marek Jędraszewski w komunikacie, odczytywanym we wszystkich kościołach i parafiach archidiecezji krakowskiej.

Również we wszystkich świątyniach archidiecezji częstochowskiej został odczytany w niedzielę list metropolity na temat wydarzenia „Polska pod Krzyżem”. Arcybiskup Wacław Depo zachęca:

Zacznijmy od osobistego rachunku sumienia i pytania o naszą wierność Bogu, a jeśli trzeba skorzystajmy z sakramentu pokuty i pojednania. Bardzo proszę, by w każdej parafii duszpasterze dali najpierw wiernym możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej w dniach poprzedzających i w samo święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Proszę również, by 14 września w każdej parafii odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji Polski. Zachęcam także duszpasterzy i grupy apostolskie do adoracji krzyża nie tylko w kościołach, ale i w miejscach publicznych, takich jak: krzyże na placach miast, przy drogach, we wsiach, krzyże misyjne, a także w naszych domach.

Reklama

Radości z rosnącej liczby uczestników nie kryją organizatorzy wydarzenia „Polska pod krzyżem”.

Widać wyraźne poruszenie w sercach biskupów i wiernych w całej Polsce, organizacja modlitwy pod Krzyżem nabiera ogromnego tempa. Na naszej stronie internetowej, w ciągu 4 dni, przybyło ponad 100 kolejnych miejsc modlitwy — zaznacza Maciej Bodasiński, jeden z organizatorów spotkania „Polska pod Krzyżem”. Podkreśla jednocześnie, że „największym znakiem dla nas jest łączność duchowa z Kalwarią w Jerozolimie. Tam w Eucharystii męka Jezusa zostanie połączona z modlitwą, jaka odbywać będzie się w Polsce”.

Podziel się:

Oceń:

2019-09-09 16:41

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Bp Jamrozek: Dlaczego krzyż – znak ofiarnej miłości – jest nienawidzony i profanowany?

KS. TADUESZ DEC

Dlaczego krzyż, który jest znakiem ofiarnej miłości, jest nienawidzony i profanowany? – pytał bp Stanisław Jamrozek

Więcej ...

Jezus jest obecny zawsze, gdy oglądamy Go pod postacią chleba i wina. Wierzysz w to?

2024-04-15 14:23

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii J 16, 16-20.

Więcej ...

Jutro odbędą się obchody 900-lecia diecezji lubuskiej

2024-05-10 18:39
Ratusz w Ośnie Lubuskim

wikipedia/Lienhard Schulz na licencji Creative Commons

Ratusz w Ośnie Lubuskim

W Ośnie Lubuskim odbędą się jutro (11 maja) główne obchody z okazji dziewięćsetlecia ustanowienia biskupstwa lubuskiego, które utworzone zostało w wieku XII, a przestało istnieć w końcu XVI wieku. Jubileuszowej Mszy św. będzie przewodniczył abp Wojciech Polak, prymasa Polski. Po liturgii przewidziano jarmark lubuski w ramach, którego będą się prezentować lokalne grupy i zespoły muzyczno-wokalne.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do Ducha Świętego

Wiara

Nowenna do Ducha Świętego

Panie, proszę o łaskę, aby Twoje wartości mogły być...

Wiara

Panie, proszę o łaskę, aby Twoje wartości mogły być...

Nauczyciel życia duchowego

Święci i błogosławieni

Nauczyciel życia duchowego

#PodcastUmajony (odcinek 10.): O rany!

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 10.): O rany!

Litania nie tylko na maj

Wiara

Litania nie tylko na maj

Zmarł Jacek Zieliński, współtwórca zespołu Skaldowie

Wiadomości

Zmarł Jacek Zieliński, współtwórca zespołu Skaldowie

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

8 maja - wielkie pompejańskie święto

Kościół

8 maja - wielkie pompejańskie święto

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli