Reklama

Jasna Góra

Msza św. za „Niedzielę” i Krucjatę Wyzwolenia Człowieka

Archiwum "Niedzieli"

„Z całym życiem powinniśmy przylgnąć do Serca Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi” - mówił w homilii ks. Mariusz Frukacz, redaktor Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, który 3 czerwca w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze przewodniczył Mszy św. w intencji pracowników, redaktorów i dzieł Tygodnika Katolickiego „Niedziela” oraz w intencji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mszę św. koncelebrowali: o. Jan Poteralski, podprzeor Jasnej Góry, o. Jerzy Tomziński, ks. Maciej Nizio z parafii Czerniczyn z diecezji zamojsko-lubaczowskiej, ks. Robert Grohs - moderator Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w archidiecezji częstochowskiej i proboszcz parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP we Wręczycy Wielkiej.

Na Mszy św. zgromadzili się m.in. pracownicy „Niedzieli” na czele z Lidią Dudkiewicz - redaktor naczelną tygodnika oraz członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, a także dzieci pierwszokomunijne z parafii Czerniczyn z diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ks. Frukacz w homilii nawiązując do tekstu Ewangelii podkreślił, że „dzisiaj wchodzimy do szkoły św. Jana umiłowanego ucznia Pana Jezusa i chcemy wraz z nim położyć naszą głowę na piersi Mistrza, na Sercu Jezusa” - Z całym życiem powinniśmy przylgnąć do Serca Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi – mówił ks. Frukacz.

Reklama

Zwracając się do dzieci pierwszokomunijnych celebrans powiedział: „Przyjmując Pana Jezusa podczas Pierwszej Komunii Świętej zbliżyliście wasze serca do Serca Jezusowego, ale także do Niepokalanego Serca Maryi. Dzisiaj Serce Jezusa i Serce Maryi ogarniają Was swoim ciepłem, swoją miłością. Kochajcie Jezusa i Maryję”.

„Z dzieciństwa pamiętam dwa duże obrazy u mojej babci w mieszkaniu w Lubojnie k. Częstochowy. To były obrazy Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi. Mogę powiedzieć, że wychowywałem się w blasku tych obrazów. A dzisiaj jako kapłan mam obrazy Serca Jezusa i Serca Maryi w mieszkaniu. Patrzę na nie i uczę się każdego dnia miłości” – wspominał ks. Frukacz.

Redaktor „Niedzieli” zaznaczył, że św. Jan Paweł II w swoich „Notatkach osobistych” w 1964 r. zanotował, że miłości służebnej „trzeba się uczyć przy Sercu Jezusa przez Serce Maryi”.

Celebrans przypomniał również, że kiedy 3 czerwca 1963 r. św. Jan XXIII, papież dobroci odchodził do Domu Ojca to poprosił, aby ustawiono przy jego łóżku obraz Matki Bożej Częstochowskiej. - Święty Papież dobroci bardzo kochał Maryję, także Matkę Bożą Jasnogórską. Świadectwem tego jest jego „Dziennik duszy” – mówił redaktor „Niedzieli”.

W każdą pierwszą sobotę miesiąca w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze o godz. 7.30 odprawiana jest Msza św. w intencji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, tygodnika katolickiego „Niedziela”, pracowników, redaktorów i dzieł tygodnika.

Podziel się:

Oceń:

2017-06-03 21:00

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra włączona w jubileuszową nowennę w intencji Ojczyzny

Zdzisław Sowiński

Jasna Góra włączona jest w jubileuszową nowennę w intencji Ojczyzny. Msza św. za Polskę odprawiona została o godz. 15.30 w Kaplicy Matki Bożej. Dziś przewodniczył jej przebywający w kraju abp Edward Nowak, kanonik bazyliki św. Piotra w Rzymie. Także nocne czuwanie przed Cudownym Obrazem prowadzone przez wiernych archidiecezji częstochowskiej odbywać się będzie z dziękczynieniem za odzyskaną sto lat temu wolność i z prośbą o dobre jej zagospodarowanie dzisiaj.

Więcej ...

Watykan: 17 maja prezentacja dokumentu o objawieniach

2024-05-07 13:48

Monika Książek

W piątek 17 maja 2024 r. o godz. 12.00 w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej odbędzie się konferencja prasowa poświęcona nowym normom Dykasterii Nauki Wiary dotyczącym rozeznawania objawień i innych zjawisk nadprzyrodzonych - poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Więcej ...

79 lat temu zakończyła się II wojna światowa

2024-05-07 21:53
Wrzesień 1939, zdjęcie wykonane przez niemieckiego oficera gdzieś we Wrocławiu we wrześniu
1939 r. Przedstawia pojazdy niemieckich sił powietrznych przed wyjazdem do Polski

Walter Genewein

Wrzesień 1939, zdjęcie wykonane przez niemieckiego oficera gdzieś we Wrocławiu we wrześniu 1939 r. Przedstawia pojazdy niemieckich sił powietrznych przed wyjazdem do Polski

79 lat temu, 8 maja 1945 r., zakończyła się II wojna światowa w Europie. Akt kapitulacji Niemiec oznaczał koniec sześcioletnich zmagań. Nie oznaczał jednak uwolnienia kontynentu spod panowania autorytaryzmu. Europa Środkowa na pół wieku znalazła się pod kontrolą ZSRS.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Matura: bunt i jego konsekwencje lub relacja z drugim...

Wiadomości

Matura: bunt i jego konsekwencje lub relacja z drugim...

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Diecezjalna Komisja Muzyki Kościelnej: w liturgii nie...

Kościół

Diecezjalna Komisja Muzyki Kościelnej: w liturgii nie...

Jezu, ufam Twemu miłosierdziu. Jezu, ufam Tobie!

Wiara

Jezu, ufam Twemu miłosierdziu. Jezu, ufam Tobie!

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Litania nie tylko na maj

Wiara

Litania nie tylko na maj

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...