Euro 2016

Polacy w ćwierćfinale Euro 2016!

Dmitrij Niejmyrok / pl.wikipedia.org

To sukces polskiego futbolu! Polacy w ćwierćfinale Euro 2016. W sobotę w Saint-Etienne Biało-Czerwoni po rzutach karnych wygrali ze Szwajcarią! Nasi reprezentanci bezbłędnie trafiali do bramki! Jesteśmy w gronie 8 najlepszych drużyn Mistrzostw Europy 2016!

Polacy już w pierwszej połowie prowadzili 1:0. W 39 minucie piłkę do siatki posłał nieoceniony Kuba Błaszczykowski! Szybkie wznowienie gry przez bramkarza Łukasza Fabiańskiego. Lewą stroną pobiegł niezwykle szybko Kamil Grosicki, który zagrał na 15 metr do Jakuba Błaszczykowskiego. Kuba znakomicie wykorzystał tę sytuację!

Wszystko wskazywałoby na to, że Polacy już w 90 minut poradzą sobie ze Szwajcarami, jednak w 82 minucie bardzo niski zawodnik Stoke Xherdan Shaqiri strzelił gola życia - nożycami, zza pola karnego. Piłka skozłowała przed Łukaszem Fabiańskim i wpadła do siatki. Dogrywka nie rozstrzygnęła jednak meczu Polska - Szwajcaria.

W rzutach karnych okazaliśmy się lepsi! Lewandowski, Milik, Glik i Błaszczykowski bezbłędnie posłali piłkę do siatki szwajcarskiego bramkarza. Natomiast Szwajcar Granit Xhaka spudłował! Na metr obok lewego słupka! Decydujący cios zadał jako ostatni Grzegorz Krychowiak. W ćwierćfinale zagramy z Portugalczykami.

2016-06-26 10:59

Papież „zobowiązał” Włochów do wygrania EURO 2016

Grzegorz Gałązka

Reprezentacja Włoch na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej we Francji stanęła wobec trudnego zdania. Franciszek zapewnił kapelana włoskiej jedenastki ks. Massimiliano Gabbricciego, że błogosławi drużynie i dodał: „Ale żeby teraz nie wrócili do domu jako przegrani”.