Reklama

Kościół

Przeciw manipulacjom

Karol Porwich

Publikujemy fragmenty komunikatu Zespołu Wspierania Radia Maryja.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Niedawno Radio Maryja obchodziło 32. urodziny. Nasz Dziennik od 26 lat towarzyszy w posłudze ewangelizacyjnej naszej rozgłośni. Od 20 lat zaś formację religijną i patriotyczną prowadzoną przez Radio wspiera Telewizja Trwam. Rodzina Radia Maryja obficie czerpie od 22 lat z posługi myślenia realizowanej przez Akademię Kultury Społecznej i Medialnej zgodnie z dewizą: Fides, Ratio et Patria. Nie można w tym przywołaniu dzieł powstałych i rozwijających się w klimacie stworzonym przez Radio zapomnieć o fundacjach: Lux Veritatis, Nasza Przyszłość i Servire Veritati, które skutecznie wdrażają wiele pomysłów zainicjowanych podczas audycji w Radiu Maryja. Te dzieła służące ewangelizacji dobrze uzupełniają konsekrowane w 2016 r. sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, Park Pamięci Narodowej oraz otwarte pod koniec ubiegłego roku w swym wstępnym kształcie Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II.

Zakończenie kolejnego roku kalendarzowego stwarza zawsze okazję do podziękowania za te dzieła, które – tak to można określić – wypełniają rolę Centrum Ewangelizacji dla Polaków w Kraju i dla Polonii. (...)

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Niespotykane wręcz w skali świata – już u samego początku – było założenie, że odbiorcy tworzonych mediów i wspierających je dzieł będą wspierać ich rozwój nie tylko modlitwą, ale również swymi ofiarami. Realizacja takiego zamierzenia jest bardzo trudna. Wielu twierdziło nawet, że jest niemożliwa, bowiem koszty utrzymania mediów są bardzo duże i stale rosną. (...)

Po zakończeniu roku kalendarzowego członkowie Rodziny Radia Maryja otrzymują informacje o kosztach prowadzenia Radia Maryja, Telewizji Trwam, co zapewne pozwala każdemu wpisać w swój plan finansowy rozpoczynającego się roku stosowną pomoc finansową tym mediom. (...) Wiele osób nie spodziewało się, że miesięcznie te opłaty osiągają ponad 5 mln zł. To zaangażowanie licznej rzeszy członków Rodziny Radia Maryja pozwalało na wnoszenie owych opłat. Za to systematyczne zaangażowanie, za wsparcie dzieł w modlitwie i w przekazywanych ofiarach wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

Reklama

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak wielu jest przeciwników naszego Radia i jak bardzo chcą, aby w przestrzeni medialnej nie rozchodził się głos prawdy wspomagający formację religijną i patriotyczną Polaków. Przeciwnicy rozgłośni rozpowszechniają więc kłamstwa i manipulują. Wykorzystują fakt, że zespoły zaangażowane w prowadzenie instytucji tworzących Centrum Ewangelizacji są twórcze i inicjują wiele ciekawych projektów zgłaszanych do konkursów o granty. (...) Trzeba tu podkreślić, że kwoty przyznane w konkursach mogą być wykorzystane tylko na realizację projektu objętego grantem i są przez organizatorów konkursów bardzo szczegółowo rozliczane. Nie można więc ich np. wykorzystać do pokrywania kosztów prowadzenia naszych mediów. Warto również pamiętać, że do 2015 r. wspomniane zespoły były w rozstrzygnięciach konkursowych eliminowane. Stosowano bowiem blokadę wobec tych zespołów ze względu na ich obecność w instytucjach założonych przez o. dr. Tadeusza Rydzyka.

Od 2016 r. – po ustąpieniu blokady – okazało się, że projekty zgłaszane przez te zespoły są ciekawe i potrzebne, uzyskują wysoką ocenę i znajdują się w gronie kilkunastu, a nawet kilku beneficjentów konkursu. Nagminnie jednak w mediach zwalczających środowisko Radia Maryja pisano tylko o jednym beneficjencie, przypisując te kwoty bezpośrednio o. dr. Tadeuszowi Rydzykowi. Tworzono zmanipulowany obraz rzeczywistości, którego celem było spowodowanie zmniejszenia ofiar na pokrycie kosztów utrzymania mediów oraz utraty zaufania do ojca dyrektora. Zwalczanie owych kłamstw i manipulacji jest bardzo uciążliwe i kosztowne. Podjęte zaś kroki prawne wobec autorów tych działań, pomimo wyroków demaskujących kłamstwa, okazują się mało skuteczne. (...)

W imieniu Zespołu Wspierania Radia Maryja
Przewodniczący Prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki

Tekst publikowany za: Nasz Dziennik z 10 stycznia 2024 r., s. 4.

Podziel się:

Oceń:

+1 -2
2024-01-16 12:54

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Rodziny Radia Maryja

Więcej ...

Tragiczny stan mentalności Polaków w odniesieniu do alkoholu - komentarz bp. Tadeusza Bronakowskiego

2024-05-06 14:26

Adobe Stock

Stan mentalności Polaków w odniesieniu do alkoholu jest tragiczny - stwierdza bp Tadeusz Bronakowski. W komentarzu dla KAI przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych krytykuje samorządy za nie korzystanie z narzędzi umożliwiających ograniczenia w nocnym handlu alkoholem. Odnosi się też do policyjnego bilansu majówki na polskich drogach. - Obudźmy się wreszcie jako naród i popatrzmy na sprawę trzeźwości jako na polską rację stanu - apeluje biskup.

Więcej ...

Watykan: Zaprzysiężenie 34 nowych rekrutów Gwardii Szwajcarskiej

2024-05-06 18:57

PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

W Watykanie odbyło się w poniedziałek zaprzysiężenie 34 nowych rekrutów Gwardii Szwajcarskiej. Wydarzenie to odbywa się w rocznicę jedynej bitwy, jaką stoczyli jej żołnierze 6 maja 1527 r. podczas najazdu wojsk cesarza Karola V na Rzym. Szwajcarzy obronili wtedy papieża Klemensa VII.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Litania nie tylko na maj

Wiara

Litania nie tylko na maj

Czy zauważam Boga wokół siebie?

Wiara

Czy zauważam Boga wokół siebie?

#PodcastUmajony (odcinek 6.): Nie uciekaj, mały!

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 6.): Nie uciekaj, mały!

Pojechała pożegnać się z Matką Bożą... wróciła...

Wiara

Pojechała pożegnać się z Matką Bożą... wróciła...

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?