Niedziela Sandomierska

Medalowe zmagania

Zawodnicy z Tarnobrzega pokazali się z jak najlepszej strony

Klub Kajakowy „Jezioro Tarnobrzeg”

Zawodnicy Klubu Kajakowego „Jezioro Tarnobrzeg” wzięli udział w 37. Mistrzostwach Polski w Maratonie Kajakowym w Poznaniu.

Organizatorami zawodów było Ministerstwo Sportu i Turystyki wraz z Polskim Związkiem Kajakowym i Wielkopolskim Związkiem Kajakowym w Poznaniu. Konkurencje polegały na przepłynięciu kajakiem na wodzie na dystansach od 3500 m do 29 km, przedzielonych biegiem z łódką wyznaczonych odcinków na lądzie.

W zawodach długodystansowych nie zabrakło również zawodników i zawodniczek Klubu Kajakowego „Jezioro Tarnobrzeg”, którzy pokazali ducha walki i zdobyli wysokie miejsca. Już pierwszego dnia wielką formę pokazała Magdalena Szczęsna, która zostawiła w tyle swoje rywalki i po przepłynięciu 3500 m zdobyła złoty medal. Tego dnia świetnie zaprezentowała się również młoda Laura Strojnowska, która na dystansie 9,4 km zajęła wysokie 5. miejsce Mistrzostw Polski.

Drugiego dnia zawodnicy Klubu Kajakowego „Jezioro Tarnobrzeg” potwierdzili wysoką formę i zdobyli kolejne 4 medale, 3 złote oraz brązowy. Na bardzo długim dystansie 25,7 km Magdalena Szczęsna również tym razem nie dała za wygraną zdobywając złoto. Do kolekcji medalowej dołożyła swoje złoto także Otylia Błażejczak na dystansie 15,4 km. Młode zawodniczki Weronika Kukiełka płynąc w osadzie z Aleksandrą Ślęczka pokazały niesamowitą klasę i z niezwykłą zaciętością wywalczyły brązowy medal Mistrzostw Polski.

–Prawdziwym hitem tego dnia okazał się bieg na 11,4 km, w którym wystartował Władysław Grabar. Zawodnik niestety zaraz na starcie zaliczył wywrotkę i wszystko wskazywało na to, że pożegna się z rywalizacją. Nieoczekiwanie jednak wykazał się niesamowitym hartem ducha i zaciętością, gdyż wsiadł w kajak i nie zrażając się, że zawodnicy są już daleko z przodu, postanowił ukończyć bieg. Nie tylko dogonił zawodników, nadrobił znaczną stratę, ale również zostawił w tyle, finalnie wygrywając wyścig i zdobywając zasłużenie złoty medal Mistrzostw Polski.

Dzięki bardzo dobrym wynikom w poszczególnych konkurencjach w klasyfikacji klubowej Klub Kajakowy „Jezioro Tarnobrzeg” zdobył 3. miejsce. Należy nadmienić, że dla niektórych zawodników były to pierwsze zawody tej rangi i jak widać, poradzili sobie znakomicie – mówił Piotr Kwasek, trener zawodników.

2023-08-29 14:24

W trosce o pacjentów

Zakład Radioterapii zatrudnia najlepszych fachowców

Ks. Wojciech Kania

Od ponad roku w Tarnobrzegu przy Szpitalu Wojewódzkim im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej działa Zakład Radioterapii. Jednak przez ten krótki czas niewiele osób zgłosiło się po pomoc. Z leczenia skorzystało 250 pacjentów chorych onkologicznie, a mogłoby o wiele więcej.

Kraków-Łagiewniki: dziś beatyfikacja ks. Michała Rapacza, męczennika komunizmu

2024-06-15 08:52
Ks. Michał Rapacz, 1904-46

Archiwum parafialne sanktuarium Matki Bożej w Płokach

Dziś w bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach odbędą się uroczystości beatyfikacyjne męczennika komunizmu Księdza Michała Rapacza - zamordowanego 12 maja 1946 r. Uroczystościom beatyfikacyjnym przewodniczyć będzie kard. Marcello Semeraro, prefekt watykańskiej Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych. Zaproszenie na uroczystości skierowane zostały do całego Episkopatu Polski. Przybędzie wielotysięczna rzesza wiernych.

Jesteśmy jednym Kościołem

2024-06-15 22:46
Abp Józef Kupny odznaczył szczególnie zasłużonych dla archidiecezji medalem św. Jadwigi Śląskiej.