Agnieszka Radwańska wygrała w niespełna godzinę

chascow / Foter.com / CC BY

Turniej WTA w Eastbourne to dla tenisistek światowej czołówki ostatnie przetarcie przed wielkoszlemowym Wimbledonem. Agnieszka Radwańska, rozstawiona z numerem 9, start rozpoczęła w drugiej rundzie od meczu z Amerykanką Iriną Falconi i w niespełna godzinę pokonała rywalkę 6:0, 6:2.

Nasza najlepsza tenisistka, obecnie klasyfikowana na 13 miejscu na świecie, od dawna próbuje przełamać sportową niemoc, która towarzyszy jej niemal od początku tego roku. Sama zawodniczka bardzo liczy na to, że odmianę przyniosą turnieje rozgrywane na ulubionej przez nią nawierzchni - trawie. Być może takim miejscem okaże się Eastbourne, gdzie wygrała w 2008 roku gdy dopiero walczyła o awans do światowej elity.

Polka do pokonania wtorkowej rywalki potrzebowała zaledwie 58 minut. W pierwszym secie Falconi, zajmująca 73 miejsce w rankingu WTA, nie była stanie wygrać z regularnie grającą Agnieszką choćby jednego gema. Na początku drugiej partii nieco rozluźniona Radwańska pozwoliła Amerykance objąć prowadzenie 1:0, jednak sytuacja szybko wróciła do normy. Kiedy nasza zawodniczka doprowadziła do stanu 4:1 było już niemal pewne, że mecz skończy się zwycięstwem Polki, która zachowywała się na korcie bardzo pewnie, co niestety ostatnio jest rzadkością. W trzeciej rundzie rywalką Agnieszki będzie teoretycznie mocniejsza obecnie od niej zawodniczka – klasyfikowana na 11 miejscu w świecie Czeszka Karolina Pliskova.

2015-06-24 12:50

Australian Open - Świątek awansowała do drugiej rundy

PAP/EPA/LUKAS COCH

Iga Świątek wygrała z amerykańską tenisistką Sofią Kenin 7:6 (7-2), 6:2 i awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju Australian Open w Melbourne. Spotkanie trwało godzinę i 51 minut.

Jubileuszowy Dzień Wspólnoty w Czerwieńsku

2024-04-29 09:23
Udział w spotkaniu wzięli ks. Dariusz Korolik, obecny moderator Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji, kapłani związani z Oazą w różnym czasie, animatorzy oraz pary Domowego Kościoła

Waldemar Napora

Ruch Światło-Życie w ramach jubileuszu 50-lecia istnienia w diecezji zaprosił byłych oazowiczów na spotkanie w ramach Jubileuszowego Dnia Wspólnoty.

Francja: Kapitan siatkarzy kończy karierę i wstępuje do opactwa

2024-04-30 07:47
Ludovic Duée

fr.wikipedia.org

Kapitan drużyny Saint-Nazaire - nowych zdobywców tytułu mistrzów Francji w siatkówce, 32-letni Ludovic Duee kończy karierę sportową i wstępuje do opactwa Lagrasse. Jak poinformował francuski dziennik „La Croix”, najlepszy sportowiec rozegrał swój ostatni mecz w niedzielnym finale z reprezentacją Tours 28 kwietnia i teraz poprosi o dołączenie do tradycjonalistycznej katolickiej wspólnoty kanoników regularnych w południowo-francuskim departamencie Aude.