Reklama

Niedziela Przemyska

Św. Józef w rodzinach

Dariusz Lasek

W pierwszą środę kwietnia w parafii św. Józefa u Księży Salezjanów w Przemyślu miało miejsce nabożeństwo ku czci Przeczystego Serca św. Józefa.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Nabożeństwo, nazywane także nabożeństwem pierwszych śród miesiąca, jest coraz bardziej znane, natomiast w Przemyślu, w takim wymiarze będziemy mogli uczestniczyć w nim pierwszy raz. Będzie ono kontynuowane w każdą pierwszą środę miesiąca. Nabożeństwo kierowane jest do rodzin, mężczyzn, kobiet, dzieci i młodzieży nie tylko z parafii, ale z całego miasta, do każdego, kto ma pragnienie pogłębić swoją relację ze św. Józefem. Inspiracją do zaistnienia nabożeństwa jest ustanowiony w Kościele Rok św. Józefa i pragnienie wielu serc poznania i ściślejszego związania się ze św. Józefem.

Z tej to też przyczyny parafia salezjańska została zawierzona św. Józefowi, a wizerunek Przeczystego Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny peregrynuje po domach. Parafianie mają rzadką okazję, by osobiście, w rodzinie, w obecności św. Józefa modlić się, dokonać aktu osobistego oddania siebie i rodziny św. Józefowi i modlitewnie czuwać. Jest to okazja do wyproszenia wielu łask, jak również pogłębienie relacji z tym wspaniałym świętym.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Skąd taki pomysł?

Reklama

W zatwierdzonych przez Kościół objawieniach w brazylijskiej miejscowości Itapiranga (1994-1998), św. Józef w pierwszą środę marca w 1998 r. mówi do Edsona Glaubera: „Pragnę, aby w każdą pierwszą środę miesiąca moje Przeczyste Serce było w szczególny sposób uczczone, i obiecuję nie tylko wiele łask, ale też te łaski, które wam uproszę, będą ponad wszelką miarę”. Św. Józef składa też wielkie przyrzeczenie dla wszystkich tych, którzy przejmą się jego wezwaniem: „Obiecuję, że wszyscy, którzy będą oddawać cześć mojemu Przeczystemu Sercu i tutaj, na ziemi, będą spełniać dobre uczynki, troszczyć się zwłaszcza o chorych, umierających, znajdą się pod moją opieką w ostatnim momencie swojego ziemskiego życia (…) ja i moja Najświętsza Małżonka Maryja będziemy przy tych duszach w momencie ich śmierci, zaprowadzimy je osobiście do chwały nieba, gdzie króluje nasz Syn Jezus Chrystus…” .

Czas św. Józefa

Teraz jest czas św. Józefa i Bóg pragnie, by św. Józef był bardziej znany. Św. Józef posiada wyjątkowe upodobanie u Boga, a tym samym uprzywilejowanie, by wypraszać szczególne dary, przede wszystkim zaś, by ochraniać i ratować Kościół. Za przyczyną św. Józefa mamy też pewność, że „bramy piekielne go nie przemogą” (Mt 16, 18), że Kościół zostanie ocalony i, jak wierzymy, wyprowadzony w bezpieczne miejsce przez św. Józefa.

Pozostaje tylko serdecznie zachęcić, by w swoim domu, swojej rodzinie przyjąć św. Józefa, ponieważ jest on potężnym orędownikiem, nie na darmo nosi tytuł „Postrach duchów piekielnych”. Takie wydarzenie to również osobiste i rodzinne święto, obfitujące w piękne duchowe owoce. Organizatorem nabożeństwa jest parafia św. Józefa w Przemyślu, zgromadzenie Księży Salezjanów, zaś współorganizatorami są Męski Różaniec oraz Wojownicy Maryi Przemyśl.

Św. Józefie, potężny patronie nasz, módl się za nami!

Podziel się:

Oceń:

2021-04-14 07:27

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Dziś uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

Kaliski wizerunek św. Józefa

Bożena Sztajner/Niedziela

Kaliski wizerunek św. Józefa

Kościół katolicki obchodzi 19 marca uroczystość św. Józefa, oblubieńca Maryi i przybranego ojca Jezusa. Św. Józef był mężem Maryi i przybranym ojcem Pana Jezusa. Jest patronem wszystkich ojców.

Więcej ...

Ingres bp Krzysztofa Zadarki - nowego biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego

2026-02-28 14:49
Bp Krzysztof Zadarko

Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska

Bp Krzysztof Zadarko

Bp Krzysztof Zadarko, nowy pasterz Diecezji Koszalińsko Kołobrzeskiej w sobotę podczas ingresu mówił, że będzie szukać, nazywać i realizować dobro wspólne Polski i lokalnej społeczności.

Więcej ...

Papieska Akademia Życia się rozwija

2026-02-28 19:49
Papież Leon XIV

Vatican Media

Papież Leon XIV

Ogłoszono uaktualniony Statut Papieskiej Akademii Życia ustanowionej przez św. Jana Pawła II w 1994 roku w celu obrony i promowania wartości życia ludzkiego oraz godności osoby - informuje Vatican News.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

40 pytań Jezusa:

Wiara

40 pytań Jezusa: "Jeszcze nie pojmujecie i nie rozumiecie?"

Świadectwo z Jasnej Góry:

Wiara

Świadectwo z Jasnej Góry: "Zostałam uzdrowiona. Te kule...

Watykan: Polak nuncjuszem na Malcie

Kościół

Watykan: Polak nuncjuszem na Malcie

Od 1 marca w Kościele będzie można nakładać kary...

Kościół

Od 1 marca w Kościele będzie można nakładać kary...

95. rocznica pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego

Wiara

95. rocznica pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego

Twórcy filmu

Kościół

Twórcy filmu "Najświętsze Serce": szatan nie chciał...

40 pytań Jezusa:

Wiara

40 pytań Jezusa: "Czy chcesz stać się zdrowym?"

40 pytań Jezusa:

Wiara

40 pytań Jezusa: "Dlaczego zwątpiłeś?"

84-letni kapłan z Polski wystartował w zawodach...

Kościół

84-letni kapłan z Polski wystartował w zawodach...