Reklama

Niedziela Przemyska

#Bieszczady dla Jezusa 2020

Służymy, naszym celem jest pomoc w dotarciu do boga

Grzegorz Bać

Służymy, naszym celem jest pomoc w dotarciu do boga

Pomimo ograniczeń wypływających z pandemii, udało się zorganizować coroczną akcję „Bieszczady dla Jezusa”, która zgromadziła blisko 60 ewangelizatorów.

Bieszczady to bardzo lubiany i chętnie odwiedzany teren, który przyciąga wielu turystów z całej Polski. Co za tym idzie, są one niezmiennie doskonałym miejscem ewangelizacyjnym, w którym od wielu lat organizowana jest Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów. W tym roku nie mogło być inaczej. Pomimo ograniczeń Covid-19, udało się zorganizować akcję „Bieszczady dla Jezusa”. Wzięło w niej udział blisko 60 ewangelizatorów. Między nimi znajdowały się osoby dorosłe, rodziny oraz młodzież, a wszystkich łączyło doświadczenie Bożej miłości i chęć dzielenia się nią z innymi.

20 lat trwa już akcja ewangelizacyjna Bieszczadów.

Podziel się cytatem

Inaczej niż zwykle

Pandemia pokrzyżowała plany związane z ewangelizacją Bieszczadów i zmusiła organizatorów do skrócenia akcji. Trwała ona jedynie 4 dni, lecz w niczym nie odbiegała od poprzednich. Jeszcze przed wakacjami, przez dwa weekendy ewangelizatorzy przygotowywali się do nadchodzącego wydarzenia zarówno pod względem duchowym, jak i warsztatowym. Oczywistym było, że nawet najlepszy sprzęt i nowoczesne techniki będą niewiele warte bez zaplecza modlitewnego. Dlatego też powstała inicjatywa zatytułowana #AdoptujEwangelizatora, która gromadziła ludzi polecających Bogu dzieło wakacyjnej ewangelizacji oraz ludzi biorących w nim udział.

Bieszczady dla Jezusa 2020

Reklama

Hasłem przewodnim tegorocznej akcji były słowa: „Ja jestem pokojem twojego serca”, które towarzyszyły ewangelizatorom już od pierwszych chwil. Zgromadzeni w Rzepedzi, w czwartkowy wieczór rozpoczęli swe przygotowania od Eucharystii, zawierzając Bogu nadchodzący czas. Piątek był intensywnym dniem warsztatowym, podczas którego ewangelizatorzy dzielili między siebie różnorodne posługi. Nie zabrakło również momentów wpatrywania się w Najświętszy Sakrament i przyzywania Ducha Świętego. Trzeci dzień to czas wyjścia. Ewangelizatorzy rozlokowani na Zaporze Solińskiej ogłaszali wielkie dzieła Boga poprzez śpiew i taniec, ale również osobiste rozmowy z ludźmi. Wszystkie te aktywności miały prowadzić do refleksji nad swoim życiem, przyjęcia Chrystusa i przemiany serca.

Niedziela to finałowy dzień akcji „Bieszczady dla Jezusa”. Doskonałym momentem wyrażenia Bogu wdzięczności za owoce tego czasu i wszelkie otrzymane dary była Eucharystia w Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku, której przewodniczył abp Adam Szal. Zwieńczeniem akcji był zaprezentowany na deskach amfiteatru spektakl pt. Podróż, w którym aktorzy przedstawili historię Józefa, pokazując zarazem, że często złe doświadczenia są potrzebne, abyśmy „znów wszyscy mogli zasiąść za jednym stołem”. Po przedstawieniu odbył się koncert zespołu „Bankruci”, który był czasem uwielbienia Boga w jego hojnej dobroci i nieskończonej miłości względem każdego człowieka.

Wszystkie te aktywności miały prowadzić do refleksji nad swoim życiem, przyjęcia Chrystusa i przemiany serca.

Podziel się cytatem

Nie tylko dla wybranych

Trafnym podsumowaniem Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów są słowa arcybiskupa z niedzielnej homilii: – Ważne jest to, abyśmy mieli odwagę świadczyć […] , byśmy te nasze wysiłki ewangelizacyjne wspierali modlitwą i zapleczem duchowym. Byśmy w swoich działaniach ewangelizacyjnych nie zapominali o tym, że służymy, że naszym celem nie są zyski materialne, pozyskiwanie kogoś, ale pomoc w dotarciu do Pana Boga. To jest zadanie każdego z nas”. Każdy z nas wezwany jest do głoszenia Ewangelii. Nie tylko podczas czterodniowej akcji wakacyjnej, lecz każdego dnia, w środowiskach, w których żyjemy.

2020-08-12 08:36

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

W mocy Ducha

Spotkanie modlitewne połączono z koncertem zespołu Wyrwani z Niewoli

Archiwum autora

Spotkanie modlitewne połączono z koncertem zespołu Wyrwani z Niewoli

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Węgrowie we współpracy z miastem Węgrów i Miejską Komisją ds. Profilaktyki i Resocjalizacji oraz Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowała Forum Młodych.

Więcej ...

Film „Wyszyński - zemsta czy przebaczenie" – oficjalnym filmem beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia

2021-08-03 17:49

Materiał prasowy

- Chcieliśmy pokazać nie tylko młodego księdza, ale przede wszystkim młodego człowieka, który w czasie wojny spotyka się z dylematami zemsty i przebaczenia – mówił Tadeusz Syka, reżyser i producent podczas konferencji prasowej 3 sierpnia prezentującej kulisy powstania filmu fabularnego „Wyszyński - zemsta czy przebaczenie". Film jest oficjalną produkcją przygotowaną na wrześniową beatyfikację Prymasa.

Więcej ...

Refleksje ojca Leona Knabita o alkoholizmie

2021-08-03 15:56

Karol Porwich

Alkoholizm to jest plaga. Jak się z tym czegoś nie zrobi, to część społeczeństwa będzie zmarnowana. Już jest zmarnowana.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Tokio: olimpijskie złoto studenta UKSW

Tokio: olimpijskie złoto studenta UKSW

Bp Zając: prośmy o dar wyniesienia kard. Macharskiego do...

Bp Zając: prośmy o dar wyniesienia kard. Macharskiego do...

Abp Gądecki: Synod ogłoszony przez papieża Franciszka...

Kościół

Abp Gądecki: Synod ogłoszony przez papieża Franciszka...

#NiezbędnikMaryjny: odnajdź z nami drogę do Maryi!

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: odnajdź z nami drogę do Maryi!

Odpust Porcjunkuli

Święta i uroczystości

Odpust Porcjunkuli

Zmiany kapłanów 2021 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2021 r.

Franciszek na Jasnej Górze

Franciszek

Franciszek na Jasnej Górze

Warszawa: Ks. abp Henryk Hoser w szpitalu w ciężkim stanie

Polska

Warszawa: Ks. abp Henryk Hoser w szpitalu w ciężkim stanie

Rzym: zmarł najstarszy z kardynałów

Kościół

Rzym: zmarł najstarszy z kardynałów