Reklama

Niedziela Świdnicka

Drugie otwarcie sezonu motocyklowego w Wałbrzychu

Na wspólną modlitwę motocykliści zgromadzili się w wałbrzyskim sanktuarium

Krzysztof Zaremba

Na wspólną modlitwę motocykliści zgromadzili się w wałbrzyskim sanktuarium

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dnia 21 kwietnia br. przy pięknej i słonecznej pogodzie pod sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego w wałbrzyskiej dzielnicy Podzamcze zajechało ponad sto motocykli różnych marek. Dokładnie w południe dla ich użytkowników, rodzin i sympatyków jednośladów odprawiona została uroczysta Msza św. rozpoczynająca sezon motocyklowy Anno Domini 2018.

Podobnie jak w ubiegłym roku w Eucharystii wzięli udział członkowie różnych grup zrzeszających fanów jazdy na motocyklach, głównie z regionu Dolnego Śląska. Przybyli do Wałbrzycha motocykliści należą do to takich grup, jak: Road Runners MC Świdnica, MotoFrankestain Ząbkowice Śląskie, Dopalacze Legnica, Apanonar Wrocław, Choppers Garage Lubawka, Wings of freedom Środa Śląska i Rider Świdnica. Głównymi organizatorami uroczystego otwarcia sezonu motocyklowego w Wałbrzychu były miejscowe kluby – Angry Wolf FG Wałbrzych, Riders of Flames oraz God’s Guards, których członkowie również bardzo licznie stawili się w kościele na Podzamczu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Przed rozpoczęciem Mszy św. przed ołtarzem motocykliści ustawili swoje kaski ochronne. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Marcin Mazur, wikariusz z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, natomiast okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Dawid Fiołek, również na co dzień pracujący w tejże parafii. Mszę św. koncelebrowali: ks. Daniel Kapłon ze Świdnicy, ks. Tomasz Krupnik z Żarowa i ks. Gabriel Horowski z Bystrzycy Kłodzkiej. Podobnie jak ks. Marcin Mazur, księża koncelebransi to aktywni członkowie God’s Guards Świdnica, klubu zrzeszającego księży motocyklistów z diecezji świdnickiej. W kazaniu skierowanym do uczestników uroczystości ks. Dawid Fiołek przedstawił swoje doświadczenia z motocyklami, a następnie zauważył, że użytkownicy dróg, jak wszyscy ludzie są obdarzeni przez Pana Boga wolną wolą, a ich zachowanie zależy od odpowiedzialności za siebie i innych. Człowiek bowiem jako istota wolna może wybrać zachowanie ryzykowne i niebezpieczne, ale pytanie brzmi: czy to się opłaci? Motocykl, jak każdy pojazd mechaniczny, używany z roztropnością oraz zgodnie z drogowymi przepisami, może stać się pomocnym narzędziem w kształtowaniu właściwych postaw międzyludzkich.

Reklama

W czasie Mszy św. modlono się między innymi o bezpieczny cały sezon motocyklowy, trzeźwość kierujących, by uczestnicy ruchu na drogach mogli szczęśliwie kończyć swoje podróże, by zachowanie kierujących pojazdami było zawsze odpowiedzialne, o roztropność i rozsądek na drogach dla wszystkich, którzy z nich będą korzystali. Zawsze jednak należy zdawać sobie sprawę z faktu, że są też tacy motocykliści podobnie jak i niektórzy kierowcy, rowerzyści czy nawet piesi, którzy swoją lekkomyślnością i brawurą stwarzają autentyczne zagrożenie na drodze i w rzeczywistości nigdy nie powinni być dopuszczeni do ruchu drogowego. W modlitwach nie zapomniano również o zmarłych motocyklistach, także tych, którzy życie stracili w wypadkach drogowych.

Oprawę muzyczną Mszy św. zapewnił parafialny zespół muzyczny. Po Eucharystii poświęcone zostały motocyklowe kaski, przedstawiciele organizatorów podziękowali za liczne uczestnictwo w uroczystościach, a na placu kościelnym ks. Marcin Mazur poświęcił stojące tam motocykle i wyraził wdzięczność przybyłym motocyklistom za przybycie do wałbrzyskiego sanktuarium i rozpoczęcie sezonu motocyklowego z Bożym błogosławieństwem. Fragment modlitwy użytkownika drogi brzmi: „Nie pozwól, Dawco życia, bym stał się przyczyną śmierci lub kalectwa, a także zachowaj od nieszczęścia i wypadku”.

Podziel się:

Oceń:

+1 0
2018-05-02 09:46

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Zakończenie sezonu motocyklowego w Zawierciu

Paweł Kmiecik

W sobotę 14 października w Zawierciu rozpoczęło się dwudniowe wydarzenie na zakończenie sezonu motocyklowego. W jego ramach odbyła się Msza św. dla motocyklistów w parafii pw. św. Apostołów Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu oraz poświęcenie maszyn.

Więcej ...

Ks. prof. Tomasik: Pierwszą Komunię św. można przyjąć wcześniej niż w wieku 9 lat

2024-05-05 08:31

Karol Porwich/Niedziela

W Kościele katolickim istnieje możliwość wcześniejszej Komunii św. niż w wieku 9 lat, jeżeli rodzice tego pragną, a dziecko jest odpowiednio przygotowane - powiedział PAP konsultor Komisji Wychowania Katolickiego KEP ks. prof. Piotr Tomasik. Wyjaśnił, że decyzja należy do proboszcza parafii.

Więcej ...

#PodcastUmajony (odcinek 6.): Nie uciekaj, mały!

2024-05-05 21:33

Mat.prasowy

Co nam mówi o Maryi Jan pod krzyżem Jezusa? Czy muszę się martwić, jeśli jestem w czymś najsłabszy? I czego uczy mnie Maryja, jeśli chodzi o towarzyszenie bliskim w ważnych momentach? Zapraszamy na szósty odcinek „Podcastu umajonego” ks. Tomasza Podlewskiego o tym, że warto być z Nią, gdy się jest z innymi.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

#PodcastUmajony (odcinek 5.): Ile słodzisz?

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 5.): Ile słodzisz?

To święty również na dzisiaj

To święty również na dzisiaj

Ks. prof. Tomasik: Pierwszą Komunię św. można przyjąć...

Kościół

Ks. prof. Tomasik: Pierwszą Komunię św. można przyjąć...

Apostoł ubogich i cierpiących

Święci i błogosławieni

Apostoł ubogich i cierpiących

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...