Niedziela podlaska 18/2015, str. 8

Zawodnicy PUKS

Ks. Krzysztof Domaraczeńko

Zawodnicy PUKS "Fides" Węgrów potwierdzili wysoka formę szachową

W sobotę 18 kwietnia zostały rozegrane 3. Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Gimnazjum w Siedlcach. Miłą niespodziankę sprawiła zawodniczka Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Fides” Węgrów Gabriela Izdebska, wygrywając w kategorii gimnazjum.

Natomiast w kategorii szkół podstawowych rywalizowało 51 szachistów. Jakub Żurawicki potwierdził dobrą formę, zajmując bardzo wysokie 3. miejsce. Dobrą formę potwierdziła też 8-letnia Aleksandra Żurawicka, zajmując 13. miejsce, 14. miejsce zajął Piotr Orzełowski, 16. – Tomasz Orzełowski, 23. – Patryk Krawczyk.

W kategorii dorosłych startowali Artur Orzełowski i Andrzej Izdebski.

Patronat nad mistrzostwami objęli bp Kazimierz Gurda – ordynariusz diecezji siedleckiej i Wojciech Kudelski – prezydent Siedlec.

Cele turnieju to m.in. budowanie, integracja i wzmacnianie wspólnoty miłośników gry królewskiej w oparciu o wiarę, a także popularyzacja szachów. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund po 15 minut namysłu dla zawodnika.

Zawodnicy PUKS „Fides” Węgrów kolejny raz potwierdzili wysoką formę szachową dzięki systematycznym treningom, a także pracy w domu nad szachownicą. Turniej był bardzo dobrą okazją do sprawdzenia się przed kolejnymi turniejami w Siedlcach i Mistrzostwami Polski w Poroninie, na które w najbliższym czasie udaje się Tomasz Orzełowski.

Dziękuję serdecznie trenerce Agnieszce Dżbik za przygotowanie zawodników do turnieju.

2015-04-28 15:52

Lekkoatletyczne MP — Rozmys przed Lewandowskim, Nowicki przed Fajdkiem

Michał Rozmys na finiszu przed Marcinem Lewandowskim

Michał Rozmys zdobył we Włocławku złoty medal mistrzostw Polski w biegu na 1500 m, pokonując brązowego medalistę MŚ Marcina Lewandowskiego. W rzucie młotem medalista olimpijski Wojciech Nowicki był lepszy od czterokrotnego mistrza świata Pawła Fajdka.

Premiera filmu "Brat Brata"

2024-05-14 00:19
Podczas panelu dyskusyjnego

ks. Łukasz

Premiera kinowa to nie tylko okazja do obejrzenia konkretnego obrazu, który chce przekazać reżyser, ale to także okazja do poznania konkretnej historii. Tym razem był to ks. Jerzy Adam Marszałkowicz. Film “Brat Brata” mówiący o nim, ale też o dziele, jaki stworzył czyli Towarzystwie Pomocy Brata Alberta cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Sala kinowa zapełniła się po brzegi.

Turniej ATP w Rzymie - Hurkacz awansował do ćwierćfinału

2024-05-14 19:33

PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

Rozstawiony z numerem siódmym Hubert Hurkacz wygrał z Argentyńczykiem Sebastianem Baezem (nr 17) 5:7, 7:6 (7-4), 6:4 w 1/8 finału tenisowego turnieju ATP rangi Masters 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. Polak zanotował aż siedemnaście asów serwisowych.