Reklama

Niedziela Przemyska

Rekolekcje RAM w Ustrzykach Górnych

Uczestnicy rekolekcji

ks. Maciej Flader

Uczestnicy rekolekcji

W Ustrzykach Górnych trwają rekolekcje Ruchu Apostolstwa Młodzieży, które prowadzi ks. Marcin Wilk. Kanwą rozważań rekolekcyjnych jest historia Titanica. W oparciu o historię wydarzenia młodzież pochyla się nad ludzką kondycją. Uczestników rekolekcji odwiedził abp Adam Szal.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W przemówieniu do uczestników rekolekcji Metropolita Przemyski odniósł się do tematyki rekolekcji opowiadając historię o rozbitku, który zostaje obwołany królem na bezludnej wyspie na rok. Rozbitek, zamiast korzystać z uciech władzy, wykorzystuje swój czas na przygotowanie wyspy do zamieszkania dla przyszłych mieszkańców. Abp Adam Szal porównał tę historię do chrześcijańskiej wiary i królewskiej godności dziecka Bożego, podkreślając, że podobnie jak rozbitek, uczeń Chrystusa powinien wykorzystać swój czas na ziemię mądrze, przygotowując się na życie wieczne: - my też otrzymujemy godność królewską w czasie chrztu świętego, jesteśmy namaszczeni krzyżmem świętym – mówił Biskup przemyski.

Hierarcha wskazał także, na cel przeżywania każdych rekolekcji: - po to są rekolekcje, po to przeżywamy takie dramatyczne wydarzenia jak te na Titanicu, żeby myśleć o przyszłości, żeby zasiąść do tej łodzi, do której zaprasza nas Jezus – zachęcał abp Adam Szal.

Rekolekcję Ruchu Apostolstwa Młodzieży trzeciego stopnia potrwają do 25 września. W ich czasie uczestnicy obok modlitwy, prac w grupach i Eucharystii, będą mieli okazje poznać piękno przyrody i bieszczadzkich połonin.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

+2 0
2025-08-22 11:27

Wybrane dla Ciebie

Afrykańscy liturgiści: liturgia to nie folklor ani spektakl

2026-08-16 20:05
Uczestnicy II Kongresu Liturgistów Afrykańskich w Dar es Salaam

Vatican Media

Uczestnicy II Kongresu Liturgistów Afrykańskich w Dar es Salaam

Inkulturacja liturgii nie oznacza bezkrytycznego wprowadzania do niej lokalnych zwyczajów, a taniec nie może stawać się spektaklem czy rozrywką. Liturgia ma prowadzić do głębszego spotkania z Chrystusem, zachowując jednocześnie autentyczne bogactwo afrykańskich kultur – podkreślili uczestnicy II Kongresu Liturgistów Afrykańskich w Dar es Salaam. O jego wnioskach informuje Agencja Fides.

Więcej ...

Ważne zmiany w archidiecezji łódzkiej. Kard. Krajewski mianował m.in. kanclerza kurii

2026-08-15 11:08
Ks. Krzysztof Górski

Archiwum prywatne

Ks. Krzysztof Górski

Metropolita łódzki kard. Konrad Krajewski podpisał dekrety dotyczące zmian personalnych w ważnych urzędach Archidiecezji Łódzkiej. Większość nominacji i zwolnień z pełnionych funkcji wejdzie w życie 29 sierpnia br., natomiast zmiana w Trybunale Metropolitalnym Łódzkim nastąpi 1 września. W minionych dniach dekrety zostały wręczone duchownym przez metropolitę łódzkiego w domu biskupów łódzkich.

Więcej ...

Włochy: Młoda Polka uratowała dwóch tonących mężczyzn

2026-08-17 13:46

facebook.com/ComuneAbbadiaLariana

Burmistrz włoskiej miejscowości Abbadia Lariana nad jeziorem Como Roberto Azzoni podziękował polskiej turystce, która uratowała dwóch tonących mężczyzn - podał lokalny portal Qui Como. Kobieta, która jest instruktorką pływania, skoczyła do wody, gdy czekano na przybycie ratowników.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Rozpoczyna się Nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej

Jasna Góra

Rozpoczyna się Nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej

Kard. Sarah w Gdańsku: Polsko, co robisz z wolnością,...

Kościół

Kard. Sarah w Gdańsku: Polsko, co robisz z wolnością,...

W Polsce ustanowiono Sanktuarium św. Rocha - patrona od...

Kościół

W Polsce ustanowiono Sanktuarium św. Rocha - patrona od...

Ważne zmiany w archidiecezji łódzkiej. Kard. Krajewski...

Niedziela Łódzka

Ważne zmiany w archidiecezji łódzkiej. Kard. Krajewski...

Tragiczny wypadek polskiego autokaru na Węgrzech....

Wiadomości

Tragiczny wypadek polskiego autokaru na Węgrzech....

Profanacja we Włoszech: konsekrowane hostie rozrzucone w...

Kościół

Profanacja we Włoszech: konsekrowane hostie rozrzucone w...

Nakazane święta kościelne w 2026 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2026 roku

Czy 15 sierpnia katolików obowiązuje udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 15 sierpnia katolików obowiązuje udział we Mszy św.?

Biskup skazany za nadużycia. Pomogło kościelne...

Kościół

Biskup skazany za nadużycia. Pomogło kościelne...