Reklama

Telemost miłości miłosiernej z Krakowa na cały świat

Symfonia Miłosierdzia

Vatican News

Symfonia Miłosierdzia

Od Krakowa do Rzymu, od Brazylii do Filipin i Tanzanii, od Stanów Zjednoczonych do Australii – cały świat połączy się w wołaniu o Boże miłosierdzie i dar pokoju, które rozlegnie się 26 kwietnia w wigilię Święta Miłosierdzia Bożego. Wyjątkowy koncert pod nazwą Symfonia Miłosierdzia, połączony z modlitewną medytacją w wykonaniu artystów z całego świata odbędzie się w Krakowie oraz w sanktuariach Bożego Miłosierdzia na sześciu kontynentach.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W 16 językach na 6 kontynentach

Symfonia Miłosierdzia to niezwykła muzyczna kontemplacja Jezusa Miłosiernego i Jego wiernej sekretarki, św. Faustyny Kowalskiej. W 25. rocznicę kanonizacji pokornej zakonnicy z Polski czciciele Bożego Miłosierdzia z różnych miejsc ziemi połączy telemost i wspólna prośba: „Miej miłosierdzia dla nas i całego świata”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Kraków-Łagiewniki i Rzym znów, jak 25 lat temu podczas kanonizacji św. Faustyny Kowalskiej, połączy telemost modlitwy i miłości. Dołączą do niego sanktuaria w Kiabakari (Tanzania), São Paulo (Brazylia), Stockbridge (USA), El Salvador (Filipiny) oraz Keysborough (Australia). Dzięki łączom telewizyjnym i internetowym w wigilię Niedzieli Bożego Miłosierdzia połączą się z nimi wierni z całego świata. Dzieło Bartłomieja Gliniaka do słów św. Faustyny Kowalskiej wykonane będzie w 16 językach, przez artystów różnych kultur i tradycji muzycznych. „Ufaj Mi, jestem z Tobą, nie lękaj się niczego” – usłyszy świat 26 kwietnia o godz. 17.00.

Słowa św. Faustyny

„Nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dopokąd nie zwróci się z ufnością do miłosierdzia Mojego” (Dz 300) – wyznawał Jezus swojej powiernicy, św. Faustynie, a ona zapisała te słowa, by stały się źródłem nadziei dla utrudzonych, dla wątpiących i zrozpaczonych, dla ofiar totalitarnych reżimów, dla cierpiących zniewolenie i targanych niepokojami.

Reklama

„Nie znajdzie ludzkość uspokojenia…” - powtarzał papież Bożego Miłosierdzia, św. Jan Paweł II, konsekrując w 2002 roku łagiewnicką bazylikę – światowe centrum kultu Jezusa Miłosiernego, miejsce, z którego tryskają zdroje miłości, obmywające dusze z grzechu, zła, ziemskiego brudu.

Soliści, chóry i muzyczna medytacja

„Boże, czyż może napisać pióro to, w czym nieraz słów nie ma? Ale każesz pisać, o Boże, to mi wystarcza” – szeptała w sercu młoda siostra w wileńskim klasztorze. Czy podołała zadaniu? Jej „Dzienniczek” to dziś najczęściej tłumaczone na języki obce dzieło powstałe w Polsce. Skąd ten fenomen słów spisanych przez niewykształconą, prostą zakonnicę? Na czym polega ich przemieniająca siła, z której czerpie moc obolała, zmęczona dusza człowieka XXI wieku? „Bo choć w największych mrokach, słyszy głos Jezusa: tyś Moja, I pozna to w całej pełni, gdy spadnie zasłona” – odpowiada po prostu Faustyna.

Symfonia Miłosierdzia jest jej dziełem. Nie ma tu zbędnych słów i niepotrzebnych komentarzy – w świat popłynie czysta poezja miłości Bożej, zamknięta w strofach zapisanych w „Dzienniczku”, wyśpiewana przez chóry, schole i solistów z różnych miejsc na ziemi. To poezja, która jest modlitwą, wyznaniem wiary i miłości, pieśnią dziecięcej ufności i wołaniem o zmiłowanie.

Reklama

Skomponowana przez Bartłomieja Gliniaka muzyczna medytacja maluje przed oczami człowieka wypełnione miłością oczy Jezusa z obrazu, który powstał na Jego życzenie i przyciąga miliony ludzi, którzy chronią się w Jezusowym spojrzeniu, pozwalają, by On rozświetlił ich dusze promieniami miłości, wychodzącymi wprost z Jego Serca, i wołają: „Miej miłosierdzie dla nas i całego świata”.

Spragnieni przebaczenia

„Przez odmawianie tej koronki podoba Mi się dać wszystko, o co mnie prosić będą. Zatwardziali grzesznicy, gdy ją odmawiać będą, napełnię dusze ich spokojem, a godzina śmierci ich będzie szczęśliwa (...) gdy dusza ujrzy i pozna ciężkość swych grzechów, gdy się odsłoni przed jej oczyma duszy cała przepaść nędzy, w jakiej się pogrążyła, niech nie rozpacza, ale z ufnością niech się rzuci w ramiona Mojego Miłosierdzia” – siostra Faustyna skrzętnie zapisuje słowa Jezusa, a po latach ludzie wciąż nie przestają im wierzyć, ufni w spełnienie tej obietnicy, spragnieni przebaczenia, szukający nadziei w Bogu, który cały jest Miłością.

Podziel się:

Oceń:

+1 0
2025-03-14 10:41

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Miłosierdzie to wszystko

Damian Krawczykowski/Niedziela

„Miłosierdzie to nie tylko fragment naszej pobożności, ale to wszystko!” – słowami św. Jana Pawła II bp Andrzej Przybylski przywitał wiernych z parafii Miłosierdzia Bożego w Radomsku w dniu święta parafii.

Więcej ...

Jubileusz Młodzieży: uczestnicy dołączą do 17 mln pielgrzymów, którzy już odwiedzili Rzym w Roku Świętym

2025-07-23 14:09

Vatican News

W Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej zaprezentowano szczegóły zbliżającego się Jubileuszu Młodzieży, najbardziej oczekiwanego wydarzenia trwającego Roku Świętego. Weźmie w nim udział ok. miliona osób ze 146 państw świata.

Więcej ...

Hołd dla służby i bezpieczeństwa

2025-07-23 21:33

ks. Wojciech Kania

W Sandomierzu odbyły się uroczystości z okazji Święta Policji Państwowej.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Św. Brygida Szwedzka tęskniąca do Jezusa

Święci i błogosławieni

Św. Brygida Szwedzka tęskniąca do Jezusa

Aktor Dariusz Kowalski: drogowskazem, który nie zawodzi,...

Kościół

Aktor Dariusz Kowalski: drogowskazem, który nie zawodzi,...

Nowenna do św. Krzysztofa

Wiara

Nowenna do św. Krzysztofa

Watykan: bł. Carlo Acutis jest wiarygodnym wzorem do...

Kościół

Watykan: bł. Carlo Acutis jest wiarygodnym wzorem do...

W parafii w Kępnie niespodziewanie zmarł ks. Grzegorz...

W diecezjach

W parafii w Kępnie niespodziewanie zmarł ks. Grzegorz...

Komunikat dotyczący aktualnego statusu kanonicznego ks....

Kościół

Komunikat dotyczący aktualnego statusu kanonicznego ks....

Nowenna do św. Marii Magdaleny

Wiara

Nowenna do św. Marii Magdaleny

Zmiany kapłanów 2025 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2025 r.

Świadectwo: 52 lata spełnionego małżeństwa. Jak to...

Wiara

Świadectwo: 52 lata spełnionego małżeństwa. Jak to...