Reklama

Rodzina

Poznań: 11 maja ulicami miasta przejdzie Marsz dla Życia

Artur Stelmasiak

„Zrób krok! Zróbmy razem milion kroków dla życia!” – pod takim hasłem przejdzie ulicami Poznania w niedzielę 11 maja, Marsz dla Życia. Koordynatorem tego wydarzenia, które honorowym patronatem objął abp Stanisław Gądecki, jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Poprzez to hasło chcemy pokazać, że każdy najmniejszy gest, każdy krok w intencji życia podejmowany przez konkretne osoby, ma niewyobrażalnie wielką wartość – wyjaśnia w rozmowie z KAI Tomasz Kasprzak, rzecznik prasowy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.

Marsz dla Życia wyruszy spod Poznańskich Krzyży o godz. 15.30. Wcześniej na pl. Mickiewicza o godz. 13.30 rozpocznie się festyn rodzinny, podczas którego wystąpi Magda Anioł. - Przed wymarszem zaplanowaliśmy także rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy baner marszowy oraz finał akcji „Pieluszka dla Maluszka”. Pieluchy zebrane podczas niej, w 32 miejscach archidiecezji poznańskiej, które włączyły się w tę akcję, zostaną w Dniu Matki przekazane potrzebującym: podopiecznym Domu Samotnej Matki w Kiekrzu, domom dziecka oraz ubogim, wielodzietnym rodzinom – tłumaczy w rozmowie z KAI Martyna Michor, członek zespołu organizacyjnego akcji.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jak wyjaśniają organizatorzy Marszu dla Życia, udział w nim będzie szczególną okazją do tego, aby uczcić niepowtarzalność, wyjątkowość i piękno każdego ludzkiego życia, również tego najbardziej niewinnego i bezbronnego: życia poczętego. - Zależy nam nie tylko na uwrażliwieniu na piękno życia ludzkiego, ale też na zwróceniu uwagi opinii publicznej i władz na sytuację rodziny – dopowiada Natalia Kaczmarek, koordynatorka tegorocznego marszu.

Zaplanowano, że wydarzenie to będzie miało radosny, rodzinny charakter. – Tak, jak zaprasza nas papież Franciszek, chcemy wyjść na ulice z uśmiechem, ze śpiewem, otworzyć się na świat. Chcemy też zrobić raban w Poznaniu, do czego zachęca papież – mówi ks. Adam Pawłowski, zaangażowany w liczne inicjatywy ewangelizacyjne, który poprowadzi tegoroczny marsz. Dodaje też, że tego typu przedsięwzięcia pokazują, jak wiele osób chce dać publicznie świadectwo, że są za życiem i za rodziną. - Marsz dla Życia to inicjatywa otwarta na wszystkich. Zapraszamy więc do udziału w nim każdego człowieka dobrej woli, który ceni sobie chrześcijański model rodziny i wartość życia, także dzieci nienarodzonych – podkreśla ks. Pawłowski.

Reklama

Na zakończenie Marszu dla Życia o godz. 17.00 w katedrze zostanie odprawiona Msza św. Natomiast duchowym przygotowaniem do marszu jest trwająca właśnie nowenna w intencji życia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, która odmawiana jest w kolejnych poznańskich świątyniach. W wieczór poprzedzający marsz odbędzie się natomiast w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego na poznańskiej Wildzie czuwanie modlitewne. Jego początek zaplanowano na godz. 19.00.

Marszowi towarzyszy też akcja polegająca na wirtualnej wędrówce dla życia z Poznania do Rzymu. Więcej informacji na jej temat, jak i o Marszu dla Życia na stronie www.marszdlazycia.pl.

Podziel się:

Oceń:

2014-05-07 15:50

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Proszowice szły w Marszu Godności

Archiwum placówki

Więcej ...

Marcin Zieliński: Znam Kościół, który żyje

2024-04-24 07:11

Materiał promocyjny

Marcin Zieliński to jeden z liderów grup charyzmatycznych w Polsce. Jego spotkania modlitewne gromadzą dziesiątki tysięcy osób. W rozmowie z Renatą Czerwicką Zieliński dzieli się wizją żywego Kościoła, w którym ważną rolę odgrywają świeccy. Opowiada o młodych ludziach, którzy są gotyowi do działania.

Więcej ...

Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego

2024-04-25 11:34

Karol Porwich/Niedziela

Zabawkarstwo drewniane ośrodka Łączna-Ostojów, oklejanka kurpiowska z Puszczy Białej, tradycja wykonywania palm wielkanocnych Kurpiów Puszczy Zielonej, Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę oraz pokłony feretronów podczas pielgrzymek na Kalwarię Wejherowską to nowe wpisy na Krajowej liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Tworzona od 2013 roku lista liczy już 93 pozycje. Kolejnym wpisem do Krajowego rejestru dobrych praktyk w ochronie niematerialnego dziedzictwa kulturowego został natomiast konkurs „Palma Kurpiowska” w Łysych.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Oprócz apostołów, Bóg powołuje także innych uczniów...

Wiara

Oprócz apostołów, Bóg powołuje także innych uczniów...

Legenda św. Jerzego

Święci i błogosławieni

Legenda św. Jerzego

Św. Marek, Ewangelista

Święci i błogosławieni

Św. Marek, Ewangelista

W Lublinie rozpoczęło się spotkanie grupy kontaktowej...

Kościół

W Lublinie rozpoczęło się spotkanie grupy kontaktowej...

Maryjo ratuj! Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w...

Kościół

Maryjo ratuj! Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w...

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Wiara

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Oświadczenie ws. beatyfikacji Heleny Kmieć

Kościół

Oświadczenie ws. beatyfikacji Heleny Kmieć

Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec

Kościół

Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec

Bp Andrzej Przybylski: Jezus jest Pasterzem, nie...

Wiara

Bp Andrzej Przybylski: Jezus jest Pasterzem, nie...