ME w kajakarstwie - złoty medal kobiecej czwórki na 500 m

Kajakarki w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto zdobyły w Monachium złoty medal mistrzostw Europy w olimpijskiej konkurencji K4 500 m. Polki wygrały z blisko 2,5-sekundową przewagą nad Dunkami. Brąz wywalczyły Węgierki.

Puławska, dwukrotna medalistka igrzysk w Tokio, w Monachium sięgnęła po trzecie złoto. W sobotę triumfowała z Nają w dwójce na 500 m, a w niedzielę wygrała finał jedynek na tym samym dystansie.

To 12. medal i czwarty złoty wywalczony przez biało-czerwonych w mistrzostwach Starego Kontynentu. Dodatkowo dwa krążki zdobyli parakajakarze. Po południu rozegrane zostaną jeszcze trzy finały na 5000 m z udziałem dwóch reprezentantów Polski. (PAP)

lic/ co/

2022-08-21 14:35

El. ME piłkarek ręcznych - Kosowo - Polska 27:34

2024-04-04 19:59
Piłka do gry

wikipedia/Armin Kuebelbeck na licencji Creative Commons

Polskie piłkarki ręczne pokonały w Prisztinie Kosowo 34:27 (17:17) w meczu eliminacji mistrzostw Europy. Oba zespoły zakończą rywalizację w grupie 8 niedzielnym spotkaniem w Zielonej Górze. Finały pod koniec roku odbędą się na Węgrzech, Austrii i Szwajcarii.

Bp Artur Ważny o swojej nominacji: Idę służyć Bogu i ludziom. Pokój Tobie, diecezjo sosnowiecka!

2024-04-23 15:17