Kamil Stoch

Tadeusz Mieczyński/pl.wikipedia.org

Kamil Stoch

Polscy skoczkowie zdominowali zawody Pucharu Świata w Engelbergu.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę polscy skoczkowie zajęli po dwa miejsca na podium. W sobotę konkurs wygrał Jan Ziobro, wyrównując przy okazji rekord skoczni, Kamil Stoch był drugi, dodatkowo Piotr Żyła i Klemens Murańka uplasowali się na 6. i 7. pozycji. W niedzielę Polacy utrzymali wyborną formę. Tym razem Stoch nie dał szans rywalom, a Ziobro był trzeci. Miejsce tuż za czołową dziesiątką zajął Piotr Żyła. Po weekendzie w Szwajcarii polski mistrz świata przewodzi stawce zawodników w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Piotr Żyła zamyka pierwszą dziesiątkę, tuż za nim jest Ziobro. Znakomita postawa Polaków zaowocowała też 2. miejscem w Pucharze Narodów, do prowadzącego zespołu Niemiec tracimy niecałe 100 pkt. W takiej formie Polacy stają się głównymi faworytami do zwycięstwa w rozpoczynającym się już za tydzień Turnieju Czterech Skoczni.

2013-12-22 18:32

Berlin zdobyty!

Monika Kramorz

Reprezentacja Polski siatkarzy pokonała w Berlinie po dramatycznej walce Niemców 3:2 (20:25, 25:22, 16:25, 28:26, 16:14) i zajęła trzecie miejsce w europejskim turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Polacy zawodzili długimi momentami, ale jakimś cudem wyszarpali Niemcom triumf i w maju zagrają o igrzyska w Japonii. Niemcy nie mają już szans na wyjazd do Kraju Samby.