US Open - Świątek w trzeciej rundzie po trzysetowym meczu

Iga Świątek

Iga Świątek

Rozstawiona z numerem siódmym Iga Świątek awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego US Open, tracąc pierwszego seta w turnieju. Tenisistka z Raszyna, która pokonała Francuzkę Fionę Ferro 3:6, 7:6 (7-3), 6:0, zmierzy się teraz z Estonką Anett Kontaveit (28.).

Świątek udział w nowojorskiej imprezie rozpoczęła od zwycięstwa nad amerykańską kwalifikantką Jamie Loeb 6:3, 6:4. Z 74. w światowym Ferro spotkała się po raz drugi w karierze. W trzeciej rundzie wielkoszlemowego Australian Open w lutym wygrała z Francuzką w dwóch partiach.

20-letnia Polka wyrównała w czwartek swój najlepszy wynik w US Open. Na trzeciej fazie zmagań zatrzymała się w poprzednim sezonie. W każdym z trzech pozostałych turniejów wielkoszlemowych dotarła co najmniej do 1/8 finału.

Wynik meczu 2. rundy singla kobiet:

Iga Świątek (Polska, 7) - Fiona Ferro (Francja) 3:6, 7:6 (7-3), 6:0.(PAP)

an/ cegl/

+1 0
2021-09-02 20:27

US Open - droga do finału Świątek dłuższa i bardziej wymagająca niż Jabeur

Iga Świątek po zwycięskim meczu półfinałowym US Open

PAP/RAY ACEVEDO

Iga Świątek w drodze do finału wielkoszlemowego US Open w Nowym Jorku w sześciu meczach straciła dwa sety, 45 gemów, a na korcie spędziła 10 godzin i 51 minut. Jej rywalka - tunezyjska tenisistka Ons Jabeur - grała ponad półtorej godziny mniej.

Koronka do Miłosierdzia Bożego - jak się modlić?

Koronka - obok aktu: Jezu, ufam Tobie - jest najbardziej znaną modlitwą do Miłosierdzia Bożego. Tłumaczona jest nawet w narzeczach afrykańskich, we wszystkich zakątkach świata.