French Open: Iga Świątek przegrała z Marią Sakkari w ćwierćfinale

PAP/EPA/IAN LANGSDON

Broniąca tytułu Iga Świątek przegrała z grecką tenisistką Marią Sakkari 4:6, 4:6 w ćwierćfinale wielkoszlemowego French Open.

Świątek i Sakkari były dwiema najwyżej notowanymi ćwierćfinalistkami tegorocznej edycji zmagań na kortach im. Rolanda Garrosa. W przeszłości nieraz ze sobą trenowały, ale w środę zmierzyły się po raz pierwszy w oficjalnym meczu.

Greczynka przerwała imponująca serię Polki, która po raz drugi w karierze wystąpiła w wielkoszlemowym ćwierćfinale. Zawodniczka z Raszyna poprzednich 11 meczów z rzędu wygrała w Paryżu bez straty seta.

Obie piszą historię tenisa w swoich krajach. 20-letnia obecnie Świątek zrobiła to w ubiegłym roku w stolicy Francji - nikt inny z Polski nie wygrał wielkoszlemowej imprezy w singlu. Starsza o sześć lat Sakkari jest zaś pierwszą Greczynką w czołowej "ósemce" turnieju tej rangi. O awans do finału zagra w czwartek z Czeszką Barborą Krejcikovą.

Świątek, podobnie jak w poprzedniej edycji, łączyła we French Open występ w singlu z deblem. W drugiej z tych konkurencji we wtorek zapewniła sobie występ w półfinale.

2021-06-09 15:08

Turniej WTA w Warszawie - Świątek pokonała Fręch w pierwszej rundzie

PAP/Radek Pietruszka

Nie było niespodzianki w meczu dwóch Polek w pierwszej rundzie turnieju WTA na kortach ziemnych w Warszawie. Najwyżej rozstawiona Iga Świątek pokonała Magdalenę Fręch 6:1, 6:2. Jej kolejną rywalką będzie Rumunka Gabriela Lee.

Korea Płd.: 24 proc. wzrost liczby chrztów

2024-04-25 11:02

Liczba chrztów w Korei Południowej wzrosła o 24 proc. w ciągu roku, według statystyk opublikowanych 24 kwietnia przez Konferencję Biskupów Katolickich Korei.