Polscy skoczkowie z brązem mistrzostw świata w lotach

PAP/EPA/VID PONIKVAR

Polscy skoczkowie narciarscy zdobyli w słoweńskiej Planicy brązowy medal mistrzostw świata w lotach. Po raz trzeci z rzędu triumfowali Norwegowie, a na drugim stopniu podium stanęli Niemcy.

Biało-czerwoni startowali w składzie: Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Polacy powtórzyli wynik sprzed dwóch lat z Obertsdrofu.

Norwegowie wyprzedzili Niemców o 19,2 pkt. Polacy stracili do zwycięzców 62,2 pkt.(PAP)

wkp/ co/

2020-12-13 17:52

TCS - Kubacki trzeci w kwalifikacjach w Innsbrucku, najlepszy Granerud

YouTube

Dawid Kubacki uzyskał 128 m i zajął trzecie miejsce w kwalifikacjach do konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku, trzeciej odsłony imprezy. Wygrał Norweg Halvor Egner Granerud - 129 m. W niedzielnych zawodach wystąpi wszystkich siedmiu Polaków.

Przystanek wart zatrzymania

2021-07-20 10:22

Niedziela Ogólnopolska 30/2021, str. 20

facebook.com/PrzystanekJezus

Zapewne niejednego dziwi obecność ewangelizatorów na owianych złą sławą woodstockowych polach. Jaki jest cel Przystanku Jezus i co o nim mówią uczestnicy festiwalu?

Turcja: Cztery osoby zginęły w pożarach na południu kraju

2021-07-30 17:59

PAP

Cztery osoby zginęły w pożarach w południowej Turcji - poinformowały w czwartek tamtejsze media. Ogień dotarł do zaludnionych obszarów w pobliżu kilku miejscowości turystycznych. Ewakuowano kilkadziesiąt wiosek.