Reklama

Polska

Rycerze Kolumba wsparli dzieła albertynek i albertynów

Rycerze Kolumba podsumowali roczną peregrynację relikwii św. Brata Alberta i obrazu "Ecce Homo". Duszpasterskiej inicjatywie - największej na świecie katolickiej organizacji mężczyzn - towarzyszyła akcja charytatywna na potrzeby noclegowni prowadzonych przez siostry albertynki i braci albertynów. W sumie zebrano ponad 90 tys. złotych oraz wiele darów rzeczowych.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Podsumowanie akcji odbyło się w Kurii Diecezjalnej w Radomiu. Były delegat stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce Andrzej Anasiak poinformował, wymiernym efektem peregrynacji była zbiórka na rzecz potrzebujących. - To nie jest tak, że wszystkie środki zebraliśmy i przekazaliśmy na konkretne jedno dzieło. Tam, gdzie byliśmy z relikwiami, tam zostawialiśmy, to, co zebraliśmy. Tak czynił św. Brat Albert. To było pomoc skierowana do konkretnych osób - powiedział Andrzej Anasiak.

Kapelan Rycerzy Kolumba ks. Wiesław Lenartowicz poinformował, że peregrynacja relikwii św. Brata Alberta oraz obrazu "Ecce Homo" była wyłącznie inicjatywą zakonu w Polsce. - W okresie od marca 2017 roku do 27 lutego 2018 roku peregrynacja odbyła się w 104 radach lokalnych zakonu oraz w ok. 200 parafiach - powiedział ks. Lenartowicz. - Owocem tych modlitewnych dni było konkretne dzieło charytatywne - dodał duszpasterz.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Oficjalne zakończenie peregrynacji odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 8 kwietnia w radomskiej katedrze. Mszy świętej o 12.30 będzie przewodniczył biskup Henryk Tomasik. Swój udział zapowiedzieli przedstawiciele zgromadzenie sióstr albertynek z Krakowa i Rycerzy Kolumba z USA.

Reklama

Podsumowania peregrynacji dokonał Dariusz Wolniak, kustosz stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce. - Peregrynacji towarzyszyła akcja charytatywna na potrzeby noclegowni sióstr albertynek. Była to głównie zbiórka koców i pościeli. Zebraliśmy 2500 sztuk pościeli, 350 sztuk prześcieradeł, 1600 koców, 2000 ręczników oraz 3000 sztuk pampersów dla dorosłych. Zebraliśmy także ponad 90 tys. złotych - wyliczał Dariusz Wolniak.

Rycerze Kolumba w Polsce - Zakon Rycerzy Kolumba to największa na świecie katolicka organizacja mężczyzn i ich rodzin, skupionych wokół idei miłosierdzia, jedności, braterstwa i patriotyzmu. Rycerze Kolumba rozpoczęli swoją działalność w Polsce na prośbę św. Jana Pawła II.

Brat Albert Chmielowski był założycielem zgromadzenia braci albertynów i sióstr albertynek. Poświęcił się pomocy bezdomnym i opuszczonym, zakładał miejskie ogrzewalnie i przytuliska, domy dla sierot, kalek, starców i nieuleczalnie chorych. Św. Jan Paweł II beatyfikował go w Krakowie w 1983 r., a sześć lat później w Rzymie kanonizował. Relikwie Świętego znajdują się w Sanktuarium Świętego Brata Alberta Ecce Homo w Krakowie.

Podziel się:

Oceń:

2018-04-07 11:00

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

To jest twój dom

Pamiątkowe zdjęcie z Księdzem Biskupem

Anna Cichobłazińska

Pamiątkowe zdjęcie z Księdzem Biskupem

Poraj Bp Andrzej Przybylski poświęcił nową kaplicę w Domu Pomocy Społecznej prowadzonym przez siostry albertynki.

Więcej ...

Fundacja Grupa Proelio: nowy przedmiot „edukacja zdrowotna” to permisywna edukacja seksualna

2024-04-19 14:27

Adobe Stock

Od września 2025 r. w szkołach realizowany ma być nowy przedmiot „Edukacja zdrowotna”, który zastąpi „Wychowanie do życia w rodzinie”. - Ministerstwo Edukacji wraz z resortami zdrowia i sportu, pod przykrywką troski o zdrowie dzieci i młodzieży, planuje wprowadzić do szkół permisywną, deprawacyjną, edukację seksualną. W odróżnieniu od Wychowania do Życia w rodzinie nowy przedmiot może być obowiązkowy - alarmuje Grupa Proelio i zachęca do sprzeciwu wobec tych planów.

Więcej ...

Austria: w archidiecezji wiedeńskiej pierwszy „Dzień otwartych drzwi kościołów”

2024-04-19 19:06
Kościół św. Karola Boromeusza w Wiedniu

Joanna Łukaszuk-Ritter

Kościół św. Karola Boromeusza w Wiedniu

W najbliższą niedzielę, 21 kwietnia, w ramach projektu „Otwarte kościoły” ponad 800 budynków kościelnych w archidiecezji wiedeńskiej będzie otwartych przez cały dzień. W pierwszym „Dniu otwartych drzwi kościołów” zainteresowani mogą z jednej strony odkryć piękno przestrzeni sakralnych, a z drugiej znaleźć przestrzeń do modlitwy i spotkań, podkreślił kierownik projektu Nikolaus Haselsteiner na stronie internetowej archidiecezji wiedeńskiej.

Więcej ...
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najpopularniejsze

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Wiara

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Gdy spożywamy Eucharystię, Jezus karmi nas swoją...

Wiara

Gdy spożywamy Eucharystię, Jezus karmi nas swoją...

Św. Ekspedyt - dla żołnierzy i bezrobotnych

Św. Ekspedyt - dla żołnierzy i bezrobotnych

Oświadczenie ws. beatyfikacji Heleny Kmieć

Kościół

Oświadczenie ws. beatyfikacji Heleny Kmieć

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Kościół

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

Kościół

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

Święci i błogosławieni

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

Zakaz działalności dla wspólnoty

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Zakaz działalności dla wspólnoty "Domy Modlitwy św....

Św. Bernadetta Soubirous

Wiara

Św. Bernadetta Soubirous